В автопарку волинської міліції ‒ європейське поповнення

Волинська міліція отримала 38 сучасних автомобілів у рамках реалізації проекту «Разом заради безпеки Люблінського воєводства та Волинської області».

Передача автомобілів відбулася 2 вересня на Замковій площі за участі заступника Міністра внутрішніх справ Республіки Польща Гжегожа Карпінського, заступника Міністра внутрішніх справ України з питань європейської інтеграції Тіграна Авакяна, посла України в Любліні Василя Павлюка, коменданта Воєводської комендатури поліції в Любліні Даріуша Дзяло та інших високопосадовців.

Волинь представляли заступник голови Волинської обласної держадміністрації Сергій Кошарук та начальник УМВС України у Волинській області Петро Шпига.

Польських гостей привітала волинська княжна та вручила делегації коровай. Опісля присутні вшанували хвилиною мовчання нацгвардійців, які загинули під час сутичок під Верховною Радою 31 серпня.

Начальник волинської міліції висловив упевненість у тому, що з таким автопарком правоохоронці стануть ще оперативнішими та ще краще охоронятимуть безпеку волинян. Сергій Кошарук нагадав польським колегам, що Волинська область добре впоралася із побудовою фортифікаційних споруд на Сході України.

«Україна гарантує європейським країнам, що військова агресія зі сходу не прийде», ‒ додав Сергій Кошарук.

Водночас Гжегож Карпінський зазначив, що польський уряд завжди буде підтримувати європейський вибір України. Сторони висловили надії на співпрацю і в майбутньому.

Опісля урочистостей та вручення ключів владика Михаїл освятив автомобілі. Лише після цього автомобілі, ввімкнувши сигнали, під звуки оркестру вирушили у бік міста.

Проект стартував ще у 2012 році. З того часу управління накопичувало напрацювання, проводило робочі зустрічі, спільні навчання, конференції, а зараз підійшло до реалізації «матеріальної частини».

Отримані автомобілі – позашляховики «Ісузу дімакс». Кожен райвідділ отримає «на озброєння» по одному автомобілю. В рамках проекту було закуплено автомобілі, тепловізори, фотоапарати і криміналістичні валізи.

Волинь отримала грант для закупівлі обсягом 1 мільйон 841 тисяча євро. «Машина обладнана досить серйозно. Для порівняння, вартість одного телевізора ‒ 6200 євро», ‒ зазначив Петро Шпига.

Отримані автомобілі призначені для оперативних підрозділів УМВС області. Розраховують, що 18 автомобілів працюватимуть у районах, а 20 машин залишиться у Луцьку.

У майбутньому їх використовуватимуть і працівники нової поліції.