Гребенюк каже, що звинувачення щодо м’яса в садочках ‒ «політичні»

Начальник управління освіти Луцької міської ради Олег Гребенюк каже, що інформація депутатів із групи «Новий Луцьк» щодо неякісного мʼяса та напівфабрикатів у садочках Луцька безпідставна та політично забарвлена.

Про це він заявив під час прес-конференції у Луцьку в середу, 2 вересня.

Олег Гребенюк відзначив, що багато фактів, які висловили депутати «Нового Луцька», тенденційно заангажовані та політично забарвлені.

Посадовець вважає, що депутати не поцікавилися ситуацією, яка насправді є у садках. Він відзначив, що подібних перевірок діяльності управління у 2014 році було 50 із різних питань. Щодо закупівлі м’яса перевірки також були, однак вони порушення не підтвердили.

Також він відзначив, що у садочках ніколи не використовували напівфабрикати, прострочені продукти та «залежане» м’ясо. Ніяких висновків санстанції щодо неякісних продуктів у луцьких садочках не було, ‒ каже Гребенюк.

Представник санепідемслужби Ядвіга Попіль відзначила, що за результатами перевірок садочків із лабораторним контролем порушень не знайшли. Натомість депутати не були достатньо компетентні, аби робити такі висновки.

Ще Гребенюк повторив аргументи, які розповідав ВАРу 1 вересня щодо перевірок державної фінансової інспекції та робочої групи організації харчування у садочках Луцька.

Так, за результатами перевірок Державної фінінспекції, порушень у державних закупівлях управління освіти Луцької міської ради за останні 5 років не виявили.

Ще Олег Гребенюк відзначив, що у 2015 році на освіту в Луцьку виділяли 50 мільйонів гривень, а такого фінансування не було десятки років. Тому фінансування точно не «мізерне», як заявили депутати із «Нового Луцька». З них на капітальні ремонти каналізації виділили за 2014 та 2015 роки майже 1,5 мільйона гривень.

У 2015 році підприємець Олександр Понікарчук продовжує постачати в садочки Луцька продукти, бо жодного визнаного судом звинувачення щодо нього немає, адже кримінальне провадження досі триває.

Натомість депутат Андрій Осіпов, який також прийшов на брифінг, заявив, що підприємець Олександр Понікарчук поставив у садочки 57 тонн м’яса, натомість взяв у виробника 42 тонни. Де він взяв ще 15 тонн, незрозуміло. Проте до управління освіти ніяких претензій Осіпов не має. Тому депутат закликав управління освіти сприяти швидшому розслідуванню кримінального провадження.