Через зіпсовану рибу волинянка вже тиждень ‒ в реанімації

51-річна мешканка Волині тиждень перебуває в реанімації через рибу, яку купила в сільському магазині.

Хоча жінка вчасно звернулася в клініку, допомогти їй там змогли не відразу, ‒ пише Сегодня.

Тетяна ‒ у свідомості, добре чує, але дихати самостійно не може. У реанімаційному відділенні інфекційної лікарні вона ‒ найскладніший пацієнт. У жінки діагностували ботулізм, ‒ йдеться в сюжеті.

«Хвора поступила до нас з усіма проявами захворювання. Було порушено зір, ковтання, порушення голосу було вже», ‒ сказав Віктор Сулим, завідувач реанімаційним відділенням Волинської інфекційної лікарні.

Втім, в клініці виявилося, що лікувати пацієнтку нічим.

«В Україні сироватки як такої зараз немає. Але є препарат інший ‒ ботуліновий антитоксин. Він завезений з Польщі», ‒ уточнила Галина Морочковська, заступник головного лікаря Волинської інфекційної лікарні.

Вартість однієї сироватки польського виробництва ‒ майже 17 000 гривень. Скільки потрібно доз ‒ лікарі не говорять. Поки кошти збирали односельці Тетяни, згодом допомогла місцева влада.

Лікарі прогнозів не дають.

«Очікуємо, що буде лікуватися дуже довго. Дай Бог, щоб відновилося дихання. Стан хворої залишається загрозливим», ‒ додав Віктор Сулим.

За цей рік в області хворіють ботулізмом вже вдруге. Лікарі попереджають: хвороба атакує центральну нервову систему і наслідки можуть бути непоправними. Тому у зв’язку з аномальною спекою закликають не купувати продукти, які швидко псуються. Мова йде про рибу, ковбасу та сир.