Волинські військові розповіли, як вижили в «іловайському котлі»

Бійці з Волині, яким вдалося вижити в «іловайському котлі» розповіли про ситуацію, яка відбувалася рік тому на Сході.

Про це інформує Громадське. Волинь.

Бійці роти спеціального призначення «Світязь», полку «Азов» та 51-ої окремої механізованої бригади розповіли про трагічні події в Іловайську.

Так, за словами військового полку «Азов» Сергія Ващука на псевдо «Чек», бійці зіткнулися з групою Мотороли, яка обстрілювали їх протягом усього дня. За рішенням командира Азову бійці евакуювалися з Іловайська, як з’ясувалося згодом, по мінному полю.

 Боєць роти спецпризначення «Світязь» Роман Мельник на псевдо «Крук» розповів, що спецпризначенці не мали важкої техніки в Іловайську.

«На околицях, на позиціях були і гармати, і танки, а в нас імєнно з «Донбасом», з «Дніпром», плюс ще там батальйони добровольчі, ми не мали тяжкої техніки, озброєння», – пояснив Мельник.

Окрім того, бійці потрапили в полон. За його словами, 29 серпня армійці тримали бій, однак, у них нічого зі зброї не лишилося, лише автомати.

«На протязі дня велися переговори: здавайтеся. Ми хотіли вийти зі зброєю, але нам дали годину. «Якщо не здаєтесь, значить ми вас взагалі стрем з лиця землі», – додав чоловік.

«Били зі всього, не можна було висунути голову, бо могло би шось прилетіти», – військовий 51-ї механізованої бригади Максим Лящук.

«По 29 число ми знаходилися в школі. Нам обіцяли коридор, через який нас будуть проводити безперешкодно. Але так, як усі вже знають, того коридора ніякого не було», – розповів В‘ячеслав Хоміцький – спецпризначенець роти «Світязь».