П’ять кривд Ігоря Палиці

КРИВДА
несправедливий учи­нок щодо кого-, чого-небудь, не­справедливе ставлення до когось, чогось; несправедливість, неправ­да
(«Чия кривда, нехай того Бог скарає», «Хто кривдить людей, той кривдить своїх дітей»)
Жайворонок В. В. Знаки української етнокультури: Словник-довідник

Ігор Палиця змінився. Якихось три роки тому він був бізнесменом, для якого організовували закриті агітаційні зустрічі, перед критиками якого зачиняли двері. Пригадати хоча б славнозвісну зустріч в історичному факультеті Східноєвропейського національного університету, куди не пустили членів “Опори” під час виборів до парламенту в 2012 році.

Сьогодні Палиця досвідчений політик, який готовий спілкуватися з людьми. Хай він не завжди вправно це робить, але цей предмет політичної освіти він засвоїв. І почав вчити свого колегу, керівника фонду “Новий Луцьк” Олександра Товстенюка. 1 вересня Палиця дав йому урок майстерності політичного маніпулювання та давання обіцянок.

Під час прес-конференції їх було щонайменше п’ять. Я назвав їх кривдами. На мою думку, це влучне визначення того, що політики сприймають або подають як правду, але таким воно не є.

 

КРИВДА ПЕРША. МАНІПУЛЯЦІЇ

Як і в 2012 році Ігор Палиця щедро роздає обіцянки та приправляє їх маніпуляціями. Він каже: тут побудую, там відремонтую, вам дам гроші і так далі, і таке подібне. Навіть прозвучала дивна ідея дати ставку для лікаря в кожній школі Луцька. До честі політика, частину обіцянок 2012-го року він виконав.

Однак основні проблеми міста ці три роки вирішувала інша команда. Не зі всіма завданнями вона справилися, але й про реалізоване нею Палиця, критикуючи чинного мера пізніше, не згадував: чи то не хотів, чи то не знав.

Власне це й є один з видів маніпуляції, коли політика чи політсилу показують лише з одного боку, акцентуючи увагу на негативі або позитиві.

 

КРИВДА ДРУГА. АПОЛІТИЧНИЙ ФОНД

Ще одна неправда. Її говорив в нещодавньому інтерв’ю керівник фонду “Новий Луцьк” Олександр Товстенюк, те ж саме каже Палиця: фонд “Новий Луцьк” не працює під вибори, він працює заради лучан. Водночас під час місцевих виборів у 2014-му, довиборів до Луцької міськради, які виграли Ігор Поліщук та Ірина Констанкевич, згаданих вище виборів до Верховної Ради-2012, всіх кандидатів від луцької команди Ігоря Палиця та його самого пов’язували з фондом.

Декілька прикладів:

cb-DSC_0076

Агітлистівка Ігоря Поліщука. В кольорах фонду, а в гаслі використано словосполучення “Новий Луцьк”.

Агітлистівка Ірини Констанкевич під час виборів до парламенту. Вона йшла у Раду як голова правління фонду

Агітлистівка Ірини Констанкевич під час виборів до парламенту. Вона йшла у Раду як голова правління фонду

 

До слова, лише Поліщук на час балотування не обіймав керівну посаду в фонді. Палиця у 2012 – голова правління, у 2014-му – на цій посаді Констанкевич, сьогодні в цьому кріслі – Товстенюк.

Загалом стверджувати, що фонд не працює заради здобуття політичних бонусів серед виборців Луцька – це щонайменше викривлення правди.

 

КРИВДА ТРЕТЯ. СПРАВЖНЯ РОЛЬ ФОНДУ

Про цю роль фонду сьогодні писав мій колега Антон Бугайчук. Насправді фонд довгий час працює з керівниками, яких хоч зараз можна переводити в керівний склад мерії. Про цю ймовірність свого часу писав народний депутат Ігор Гузь.

У виконкомі Луцької міської ради є представники фонду, яких можна просувати по кар’єрній драбині в міськраді. Та й в депутатському корпусі за короткий час зібрали групу з восьми осіб, яка в новій раді, якщо на це буде добро виборців, стане кістяком нової фракції, а може й більшості.

А до цієї групи кадрів треба додати: “медіаблок (“Волинські новини”, “Під прицілом”, “Хроніки Любарта”), силовий блок (“Варта порядку”)… ну і, звичайно, бізнес-блок, який все це оплачує”.

 

КРИВДА ЧЕТВЕРТА. БАЛОТУЄТЬСЯ В РАДУ, БО ТАМ НЕМАЄ ПОРЯДКУ

Знову кривить душею Ігор Палиця. Під час прес-конференції він каже, що в Раді немає порядку, і йому треба йти туди, аби “брати участь в цій політиці”. Що саме він має на увазі під цими словами Палиця не розшифрував. Однак він знову приховує справжні наміри.

Очевидно, що в цьому парламенті він буде вирішувати питання свого бізнес-партнера по групі “Приват” Ігоря Коломойського. Звичайно будуть підніматися питання округу, по якому його можуть обирати, а це щонайменше три больові точки: бурштин, чорнобильці, ліси.

Але виборцям “маневицького” округу варто дізнатися про статистку роботи нардепів сьомого скликання протягом першого півріччя, коли Палиця був найгіршим за результатами з-поміж волинян-мажоратирників: найбільший прогульник, найменше ініціативи. Не менш втішна статистика роботи в Раді шостого скликання. В Ігоря Палиці не було часу на роботу в парламенті, бо здійснювалися великі справи на благо групи “Приват”.

Щоправда в “сьомій Раді” він згодом виправився і навіть не голосував за закони 16 січня, однак факти залишилися.

До речі, Палиця анонсував розширення фронту роботи згаданого вище фонду на всю область. Не здивуюся, якщо найактивніше він працювати в районах, які входять до “маневицького” округу. Маневичани, підшукуйте місця для спортмайданчиків 🙂

 

КРИВДА П’ЯТА. NO “ГРЕЧКА”

І насамкінець. Під час виборів Палиця обіцяє не засипати “гречкою” виборців. Однак тут він не договорює, що “гречка” існує різних видів. І на відміну від команди Корбана команда Палиці навряд роздаватиме пакети з їжею (та й не в тренді вже це), але є десятки варіантів прямого й непрямого підкупу виборців, які опонентам людей Ігоря Петровича треба лише виявляти та строчити скарги в ОВК, ЦВК та інші ВК.

БІЛЬШЕ ПРО ВИДИ “ГРЕЧКИ”, ЯКУ ЗОКРЕМА ВИКОРИСТОВУЄ КОМАНДА ПАЛИЦІ ЧИТАЙТЕ ТУТ

 

Текст: Анатолій КОТЛЮК