Село під Луцьком «задихається» від смороду через пожежі на відстійнику

Через спеку на відстійниках «Луцькводоканалу», що у Липлянах Луцького району, вже не раз виникали пожежі. Горять сухі відходи, які залишаються після очищення води, а також трава. Через їдкий дим після згорання відходів мешканці не могли нормально дихати з четверга 27 серпня до понеділка 31-го, поки тривала пожежа.

Про це місцеві мешканці розповіли Волинському Агентству Розслідувань у вівторок, 1 вересня.

Йдеться про систему очищення каналізаційних вод, яка вже давно не дає спокою жителям Липлян. Ще на під’їздах до села навіть без пожежі можна відчути «аромати» відстійників. Особливо нестерпно стає у безвітряні спекотні дні, – кажуть липлянці.

Хоча місцеві також використовують так званий мул для підживлення рослин на полях, однак самі вирощену на них продукцію їдять не часто, натомість возять в Луцьк на продаж. Основний аргумент – в мулі залишаються хімікати, які на станції очищення нібито не нейтралізують.

Також скаржаться на те, що недостатньо очищену воду зливають прямо у річку Стир вище Луцька. Журналіст ВАР переконався, що вода, яка каналами йде із відстійників, сірого кольору та тхне хімікатами.

Нагадаємо, під час обговорення можливості об’єднання Луцька із Липлянами, Жидичином та Кульчином липлянці піднімали питання жахливого смороду в селі перед міським головою Миколою Романюком.

Безымянный3

1 – місце, де досі тліє суха трава. Там з четверга до понеділка горіли та тліли сухі відходи. Від диму та смороду в Липлянах було важко дихати 2 – місце де в Стир зливають “сіру” воду