Головний освітянин Луцька відповів на звинувачення депутата

За результатами перевірок Державної фінінспекції порушень у державних закупівлях управління освіти Луцької міської ради за останні 5 років не виявили.

Про це він розповів Волинському Агентству Розслідувань начальник управління Олег Гребенюк (на фото) у вівторок, 1 вересня.

Нагадаємо, депутати із групи «Новий Луцьк» Андрій Осіпов та Ігор Поліщук звинувачували управління у тому, що вони допустили та приховали від громадськості постачання у луцькі садочки більше 15 тонн м’яса без відповідних документів у 2014 році.

Олег Гребенюк відзначив, що звинувачення управління освіти не стосуються та є виключно політичними.

Він продемонстрував акт ревізії фінансово-господарської діяльності управління за 5 років, де вказано, що жодних порушень щодо закупівель контролери не виявили. Також є окремий акт перевірки від 20 серпня 2015 року, який стосується конкретно закупівлі м’яса у підприємця Олександра Понікарчука. Однак цей акт знаходиться в матеріалах досудового розслідування.

Олег Гребенюк пояснив, що відкриття кримінального провадження – це не рішення суду, а тому чиюсь вину ще потрібно довести відповідно до законодавтва. За його словами, управління освіти не займається перевіркою якості продукції, для цього є санстанція.

Проте, як відомо, 11 лютого 2015 року міський голова Микола Романюк ініціював створення робочої групи із перевірок організації харчування у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Саме створення такої комісії 31 серпня вимагав Андрій Осіпов, однак, за словами Гребенюка, потрібно було просто вивчити питання перед тим, як робити звинувачення.

За результатами роботи цієї групи у 2015 році жодних порушень у організації харчування не виявили. До того ж у 2015 році не надходило жодної скарги від батьків на якість харчування у садочках, – каже Гребенюк.

Також він надав зведення про обсяг коштів на ремонт каналізації в садочках за останні 4 роки, щоб відповісти на звинувачення про «критичний стан» каналізації. У ньому йдеться, що за 2014 рік на ремонт каналізації та водопроводу виділили 533 400 гривень, а за 8 місяців 2015 року – 911 000 гривень. Тобто з бюджету міста виділяють достатньо коштів для капітального ремонту каналізації, – вважає Олег Гребенюк.