З 1 вересня в Україні «злетять ціни» на електроенергію

У перший день осені, 1 вересня, стрімко здорожчає електроенергія – майже на 20%.

Подорожчання торкнеться усіх: і містян, і мешканців села, йдеться у сюжеті «Сніданок з 1+1».

Виробники електроенергії запевняють, що підвищення назріло вже давно, натомість експерти вважають нові цифри завищеними.

Раніше за один кіловат споживачі платили 37 копійок, а з першого вересня за кожен використаний кіловат електроенергії доведеться викласти із кишені 45,6 копійки. Цей тариф діє, якщо загальний обсяг використаної електрики за місяць не перевищив 100 кіловат.

Для тих же, хто перевищує цю норму, діятимуть інші умови: якщо ви спожили від 100 до 600 кіловат – заплатите за кожен по 79 копійок. А тим, хто перевищив показник у 600 кіловат, доведеться платити за тарифом 1,48 гривні.

Колишній міністр житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко упевнений, що для переважної більшості українців нові тарифи на електрику є непідйомними. За його словами, чимало українців віддавали за комунальні послуги останню копійчину за старими цінами, а тепер їм підняли вартість кіловату та ще й понизили обсяг споживання найдешевшої електрики.

“Підвищення б’є, у першу чергу, по цій категорії – 100 – 600 кіловат-годин. Раніше найменший обсяг дешевої електроенергії був 150 кіловат, тепер став 100.  І зараз жодна родина не поміщається в ці сто кіловат”, – наголосив він.

Натомість фахівці, аби хоч якось заощадити на електриці, радять вимикати із розеток усі прилади, які перебувають у режимі очікування, – телевізори, мікрохвильовки, магнітофони. Нагрівати воду у бойлері уночі, коли діє знижений тариф та оcнастити оселю енергозберігаючими лампочками.