Волинських волонтерів тримають на митниці 4 дні

Волонтери, які везуть з Німеччини три автомобілі для передової, вже четвертий день не можуть перетнути митний пропуск “Ягодин”.

Про повідомив 31 серпня один з волинських волонтерів.

“Ми веземо три машини з Німеччини – два “Адвенчири”для вивезення поранених та один “Гольф”, – повідомив волонтер. Кошти на закупівлю автомобілів назбирали волонтерки-госпітальєрки на чолі з Яною Зінкевич, а троє волонтерів зголосилися доставити автомобілі з-за кордону. У Лейпцигу та Шенебеку волонтери завантажили автомобілі гуманітарною допомогою, яку зібрала для військових німецька діаспора.

Тож волонтери доїхали до пункту пропуску “Ягодин”, на якому їх зупинили та не прорускають на територію області. Мотивують це відсутністю дозвільних документів зі Служби безпеки України.

“Документи в СБУ ми відправили ще у четвер, 27 серпня”, – додає волонтер. Проте дозволу на пропуск автомобілів ще не надійшло. Відтак волонтери вже четвертий день стоять на митниці.

“Я вже телефонував усюди, куди можна. Нам кажуть: нема документів – не пропустимо. Я телефонував на гарячу лінію СБУ, витратив купу часу, але так нічого мені й не пояснили”, – каже чоловік.

Сьогодні волонтер так і не зміг знайти начальника зміни, щоб отримати пояснення. Він додає, що якщо питання не вирішиться найближчим часом, то активісти підуть на “радикальні” міри – перекриють пункт пропуску “Ягодин”.