Старт децентралізації: як голосували нардепи з Волині

Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроект про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади. За документ проголосувало 265 народних депутатів.

Законопроектом, який пропонує президент України, змінюється адміністративно-територіальний устрій країни. Місцеві органи влади отримують значний об’єм повноважень, – пише ТСН.

У власність територіальних громад передаються землі, рухоме і нерухому майно, комунальні об’єкти, природні ресурси тощо. Крім того, глава держави зможе тимчасово призупиняти повноваження місцевих органів влади у випадку, якщо є загроза державному суверенітету.

Найбільші суперечки стосуються децентралізації на тимчасово окупованих територіях сходу України.

Критики документа стверджують, що бойовики отримають важелі впливу на ситуацію в державі і будуть легалізовані. Своєю чергою, ті, хто виступає “за”, переконані, що жодного особливого статусу проросійські терористи не матимуть, а вводиться лише специфічний порядок здійснення “місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей”.

З волинських нардепів “за” голосували Ігор Гузь та Степан Івахів. Навпроти прізвищ інших волинських нардепів – Сергій Мартиняка, Ігоря Лапіна, Юрія Савчука – у результатах голосування стоїть позначка “Відсутній”.