Луцькі політпідсумки: 25-30 серпня

Про політпідсумки. У цих публікаціях ми збиратимемо найцікавіші політичні події тижня та аналізуватимемо їх, додаючи інсайдерську інформацію, щоб вималювати цілісну картину події. На жаль, ми, як і більшість лучан, можемо не знати істинної природи того чи іншого явища, але принаймні спробуємо пояснити людям, що відбувається на владному олімпі.

******

У сьогоднішніх політпідсумках йтиметься про приїзд нардепа, “сусідську” війну бізнесмена і депутатів, появу Колісника та інше.

******

У Луцьку побував народний депутат Семен Семенченко. Говорив про кадрові проблеми лісової галузі. Власне вчергове мусолилася тема відкритого конкурсу на посаду головного лісника області, яку й без нардепа і екс-комбата всі, принаймні публічно, підтримують.

Однак кажуть, що однією з причин приїзду політика могло бути лобіювання одного з претендентів на посаду. Під час зустрічі з активістами біля “білого дому” активісти розділилися на дві групи: 1) проти нинішнього виконувача обов’язків начальника управління Олександра Кватирка; 2) люди, які доводили, що зараз відправляти Кватирка у відставку нелогічно, бо конкурс через три тижні. Обидві групи були по-своєму праві.

Семенченко ж заявляв, що не приїхав когось підтримувати. Зауважу, що в місцевій “Самопомічі” приїзд нардепа проанонсували за день до події, що свідчить: його візит був ініціативою політика, а не місцевих активістів.

******

Розгорається конфлікт навколо зведення будинку в житловому комплексі “Вишенька”. Тут воюють депутати Святослав Кравчук, Валерій Бондарук з бізнесменом Леонідом Джулінським. Той нібито хоче будувати житло для сиріт, ті мають зауваги до майбутнього будинку.

Якщо позаминулого тижня активісти з Волинської спілки ветеранів АТО і волонтерів зрізали ворота та розібрали паркан, то цього тижня Кравчук з Бондаруком заблокували автомобілями в’їзд на територію комплексу, коли люди Джулінського везли туди будматеріали.

За кілька днів у машину Бондарука кинули коктейль молотова. Авто серйозно не постраждало, що геть збило з пантелику людей, які спостерігають за “сусідською” війною. Якщо Бондарук хоче підставити Джулінського, то якось по-дитячому, якщо Джулінський хотів наляками Бондарука, то не вийшло. Не з тих він людей, які бояться коктейлів.

Очевидно, що обом учасникам конфлікту потрібно домовлятися. Але чи підуть вони на це? Побачимо згодом.

******

Схоже, не втратив надії залишитися у великій політиці екс-начальник управління лісового господарства Богдан Колісник, який нині депутатствує в облраді.  Він “виринув” на ВолиньPost, де дав невелике інтерв’ю керівнику проекту Володимиру Пащенку. Зокрема Колісник розповів, що під час Майдану спробував опиратися регіоналам, однак ті почали тиснути на нього. Також екс-посадовець розповів, як допомагав Майдану.

Водночас з’їхав з запитання про корупційні схеми на критику ще одного екс-начальника Василя Мазурика з “Свободи”.

Про те, що Колісник спробує залишитися при ділі пише й народний депутат Ігор Гузь. За його словами, екс-посадовець з екс-регіоналами може балотуватися до рад від Аграрної партії.

Залишається сподіватися на тверезе мислення виборців та присутність сильних опонентів.

******

Міський голова Микола Романюк отримав хороший удар від “Нафтогазу”, який відмовився постачати газ необхідний для забезпечення міста гарячою водою. Враховуючи, що на носі вибори, а проблем в місті не меншає, рейтинг Романюка може й не витримати. Йому залишається лише сподіватися на коротку пам’ять виборця та вміння заговорювати проблеми. Хоча, якщо повільний ремонт мосту на Соборності протриває ще два тижні, у Луцьку може й відбутися страйк водіїв. Там постійна тягучка, а на мості працює лише декілька людей.

На щастя опоненти мера поки не діють активно, або проводять заходи без зайвого креативу. “Новий Луцьк” відкриває майданчики та “офіси розвитку кварталу”, які вже зараз називають майбутніми виборчими штабами для кандидатів команди Палиці в 43-х луцьких округах.

 

Також у ЗМІ з’явилося велике інтерв’ю з ймовірним кандидатом в мери Луцька, керівником фонду “Новий Луцьк” Олександром Товстенюком. Чогось цікавого він не сказав: похвалився тим, скільки грошей Ігор Палиця вклав у місто, хорошими справами фонду, легенько критикував мера, ну й як будь-який політик покривив душею.

******

ЧТИВО ТИЖНЯ

Цього разу воно стосується Ігоря Єремеєва. Три бізнес-партнери народного депутата дали велике інтерв’ю Українські правді, де розповіли багато цікавого.

Загалом читайте його тут: НАД НАМИ КРУЖЛЯЄ БАГАТО ВОРОНІВ, – БІЗНЕС-ПАРТНЕРИ ЄРЕМЕЄВА

 

ВИДИВО ТИЖНЯ

На жаль, щодня українці все більше забувають про війну, яка точиться на Сході. Щоб нагадати про це, подивіться інтерв’ю Громадського. Волинь з вдовою Володимира Іщука із села Підгайці Луцького району, який рік тому загинув у Іловайському котлі.

 

Текст: Анатолій КОТЛЮК