Гунчик розповів про те, як усі хочуть «децентралізуватися»

Голова Волинської обласної держадміністрації Володимир Гунчик повідомив, про що розмовляли голови ОДА на нараді у Кабміні 26 серпня. Темою дня стала децентралізація – за словами губернатора, Кабмін завалений пропозиціями громад.

Обговорювали також бюджет, підготовку до навчального року та опалювального сезону.

Про це він повідомив 31 серпня під час оперативної наради.

«Основний меседж прем’єр-міністра був направлений на те, що процес децентралізації незворотній. На сьогодні готуються зміни до Конституції», – розповів Гунчик.

Також він додав, що скоріш за все після виборів у жовтні відбудуться зміни: ОДА буде поступово передавати повноваження відповідним органам, буде створене чітке розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування і органами центральної влади. Хоча процес вже почався – минулого тижня було заявлено, що частина повноважень щодо земельних питань та питань, які вирішував Держбудконтроль, передали на місця.

Земельні питання у 2016 році найпевніше повністю будуть передані на місця при умові конкурсного відбору на можливість користуватися землею. Частина земель держави перейде селам і селищним радам.

«На перших порах селищні ради не сприйняли пропозиції по децентралізації, а на сьогодні Кабін буквально «завалений» заявами громад, які хочуть об’єднатися» – зазначив Гунчик. Губернатор також повідомив, що до облдержадміністрації майже щотижня надходять пропозиції про об’єднання.

«Я просив би, щоб ми чітко просили – бажання громади – це 80% вирішення питання», – зазначив Гунчик. 20% – це ресурсні можливості громади.

Прем’єр розповів також про бюджетну децентралізацію, завдяки якій регіони змогли накопичити кошти, які будуть спрямовані на розвиток області.

Окрім цього на порядок денний були винесені питання про соціально-економічного розвитку, питання про підготовку до опалювального сезону, виплату субсидій та підготовку до нового навчального року.