Чат з керівником «Народного контролю» Волині Павлом Данильчуком

На сайті «Волинського Агентства Розслідувань» розпочався чат з лідером «Народного контролю» на Волині Павлом Данильчуком.

Від 12:00 він відповідатиме на запитання наших читачів щодо «особливого статусу» Донбасу, який сьогодні мали обговорювати народні депутати.

Охочим задати питання потрібно залишати їх в коментарях до чату, на пошту var.volyn@gmail.com або на нашій сторінці у Facebook.

********

ЧАТ ЗАВЕРШЕНО!

На даний момент у Києві активісти блокують ВР, вулиці і квартали. Як ви ставитеся до цього, чи підтримуєте активістів, які проти змін до Конституції, чи Ви на боці влади?

Підтримую.

Чи готові винести свої кандидатури на обговорення. Як це зробила «Самопоміч»?

Як тільки ми їх сформуємо, однозначно ми їх озвучимо публічно, щоб почути думку людей з цього приводу.

Пишуть, що активіст «Народного контролю» Олексій Чайка з Луцького району – аферист.

Завдяки йому ми мали величезну базу корупціонерів у владі. За свою активну незаангажовану діяльність зазнав утисків з боку УМВС, переховувався закордоном, тому що на нього завели справу, був шалений тиск на його сім’ю. Розповсюджують чутки від імені Волошенюка, Кревського. Чайка найбільше працює по їхній корупційній діяльності, тому саме з цією діяльністю виникають дані чутки.

Павло Данильчук буде балотуватися у Луцьку міську чи Волинську облраду? У скільки рад на Волині Ви взагалі збираєтеся висувати своїх кандидатів?

Ми будемо намагатися йти в обласну і міську раду, а також в районні ради. Ми хочемо показати людям якісні нові кадри, які зможуть оновити владу. На з’їзді буде прийняте рішення, куди саме буду йти.

Якщо роботою у місцевих радах не вдасться нічого суттєво змінити, чи готові ви повернутися до радикальних революційних методів?

Я не виключаю радикальних методів, але таких, які матимуть доцільність. Опозиція була не готова до створення Майдану і все пішло з низів. Зараз наша країна не витримає радикальних змін, більшість наших територій не відчуває змін, воно живе так само, як і жило.

Ти розумієш, що треба пройти шлях певних змін, вони є непомітними, але відбуваються. Набагато простіше стало контролювати органи місцевої влади, це одна зі змін.

Частина майданівців стала активістами на місцях, частина йдуть в політику стають депутатами, це нормально, коли незнаючі люди йдуть і хочуть змін. Ми вже змінюємося, порівняйте Україну 2013-го року і теперішню. Війна ведеться недобросовісно, корупція нікуди не ділась, але, якщо придивитись, ми стаємо нацією, коли буде нація – буде держава.

Ця виборча кампанія може бути дуже «брудною». Чи готові Ви до цього?

Ми вже це відчуваємо. Наприклад, були фейкові статті про фінансування. І в Луцьку теж це буде. Тут зійдуться в боротьбі два фінансові клани, які будуть виділяти величезні кошти на вибори. Підкупи виборців будуть величезними. Нині діючий міський голова кидають кошти в розбудову інфраструктури міста. Кажуть: міський голова має бути господарником, це неправильно, посадова особа має бути політиком, яка займається політикою міста, котра включає раціональні речі.

В одній із багатьох чуток про фінансування «Народного контролю» йшлося про те, що Вас «активізували» під вибори для протиставлення «Самопомочі». Навіть, якщо це неправда, чи не відчуваєте Ви протиставлення? Дві відносно молоді, з львівським корінням та бажанням багато чого змінювати.

Протиставлення це буде саме у Львові. Ми цього не відчуваємо, ми нова структура і об’єднуємо людей, яких знаємо. Ми об’єдналися, бо побачили, що діяльність нам близька і можна побачити результат. Чутки, які поширюють багато кому вигідні. Всі чутки на рахунок фінансування являються неправдою. Більшість політсил фінансуються олігархами, які й дають поштовх чуткам, а в подальшому маніпулюють голосами і перемагають ті самі сили. Ми, як «Народний контроль», будемо показувати побудову нової команди, і показувати нове обличчя після того, як пройдемо в раду.

Завданням «Народного контролю» є максимальне оновлення місцевих рад. На жаль, проходять одні і ті ж: бізнес, представники комунального і державного сектору, які є підконтрольними керівникам міста, і партійці, які є неактивними в питанні вирішення громадян. Луцька міська рада отримала з 50 – 44 депутата з демократичних партій, потім зорганізувались промерські кандидати. Важливо, щоб політичні структури не зраджували свої принципи, та індивідуальний підхід.

Наразі «Народний контроль Волині» має досить багато реклами в Луцьку. Більше лише у «Нового Луцька». Традиційне питання – звідки гроші? Які місцеві бізнесмени Вас підтримують?

Реклама наша почалася навесні, стартувала на телебаченні. Якби ти не хотів, але без зовнішнього позиціонування важко довести, що ти щось робиш. Фінансували з Києва. На Волині фінансуються місцевими бізнесменами. Для випуску програми потрібні додаткові ресурси.

Як відомо «Народний контроль» почав діяти як телепроект. А сьогодні це – громадський рух, де громадські активісти і журналісти легше вирішують питання громадян.

Із якими політичним партіями на Волині Ви готові блокуватися? Чи є ті, з ким категорично не будете співпрацювати?

Партнери – це індивідуальні люди. Немає на сьогоднішній день сталих політичних партій, є потреба створення партій, які будуть будуватись навколо громадських активістів та лідерів, партії змінюються кожного року. Точно не будемо співпрацювати з «Опозиційним блоком» та іншими проектами екс-регіоналів.

Чи були вже спроби з боку інших політичних сил чи кандидатів домовлятися про щось із волинським «Народним контролем» напередодні виборів?

Були. Були спроби узгодження кандидатів, заяви підтримки. Ми не відкидаємо такі пропозиції, але ця виборча система ускладнює такі моменти.

Ваша ініціативна група працює у Луцьку. Як оцінюєте роботу нинішніх керманичів міста?

Для нас діяльність керівництва міста – це продовження тієї діяльності, яка була раніше. Ніяких системних пропозицій немає, все залишається на словах, показування себе, як господарника, всі рішення, що приймаються йдуть всупереч громаді, розбазарювання землі – це доказ. Вихідці з совдепу, які не вміють керувати по-іншому, наше завдання – максимально оновити міське керівництво та міську раду на цих виборах і в подальшому.

Наше завданя перемогти на виборах і потрапити в міську раду, щоб були дієздатні депутати, і відстоювали думку громадян. Депутат, щоб справді був вихідцем з народу, а не лобістом бізнесу. Завдання – змусити міську раду приймати питання для розвитку міста та ряду інших, які до сьогоднішнього дня залишаються на словах.

«Народний контроль» на Волині іде на вибори як влада чи як опозиція? Адже ваші нардепи у парламенті принаймні до останнього часу входили до найбільш «владного» БПП.

Ми – в опозиції, ми не побачили змін у владі, лише змінились бренди, а система – та ж сама. Наша діяльність показує, що ми ставимось з негативом до того, що відбувається в нашій державі. Керівник «Народного контролю» Дмитро Добродомов був у фракції БПП, але на сьогоднішній день він з неї вийшов, тому що її рішення суперечили його поглядам, він зараз є позафракційним.

Чому «Народний контроль» в Луцьку найактивніше взявся за боротьбу із незаконними забудовами? Чому саме цей напрямок?

Так сталося, що початок діяльності «Народного контролю» збігся з початком дії постанови Кабінету міністрів, яка давала мораторій на перевірки тих структур, які мали перевіряти забудовників в містах. Шквал заяв змусив нас реагувати на такі забудови, міська влада не перевіряє, ігноруються будь-які бажання людей влаштувати благоустрій навколо територій, а все це має враховуватися.

11923332_10204902979719347_1890105319_n

Оскільки Ви – політична партія, чи не будуть сприймати всі акції «Народного контролю» напередодні виборів, як намагання заробити собі більший рейтинг?

На Волині нам вдалося об’єднати незаплямованих людей. І це багатьох бісить, бо ми почали відразу діяти. Запустили громадську приймальню, почали боротися з незаконними будовами, безчинствами влади. Такі зауваження закидають наші конкуренти. Вони бачать, що не наберуть скільки сподівалися, використовуючи стандартні методи. Ми ж допомагаємо людям.

Чи розглядали Ви можливість повернутися служити на Схід?

Я і зараз розглядаю цю можливість. Зараз практично всі добровольчі підрозділи виведені з зони АТО, я підтримую контакти з підрозділами ЗСУ на Сході. Якщо проекти російських військових знову активізуються, я повернуся на схід.

Де Вам комфортніше працювати у «Правому секторі» чи у «Народному контролі»?

Мені комфортно працювати з однодумцями.

Чому, незважаючи на те, що Конституція України забороняє змінювати головний закон у період надзвичайного та воєнного станів, а у нас йде справжня війна, ці зміни приймають поспіхом?

Прийняття змін до Конституції є плювком для всіх тих, хто загинув та продовжив воювати, це – удар по українських патріотах, психологічний удар в їхню сторону, жоден не покараний за злочини на Майдані, за «іловайський котел», зате зараз почалась неадекватна політика держави щодо військових, зате йде суцільно на поступки держави агресора.

Інформаційна кампанія – це позиція «Народного контролю» в межах Волині чи така кампанія буде проводитися на загальнодержавному рівні?

Як Ви знаєте нещодавно підписали петицію до Порошенка моральні авторитети, Лук’яненко, Хмара, щоб не приймали зміни до Конституції. І закликали депутатів. Однак, зміни до Конституції підтримують більшість провладних депутатів, разом з ними це зробив і «Опозиційний блок».

2

Сепаратисти і терористи будуть амністовані? 

Вони будуть фактично амністовані, більшість українського суспільства не знає особливостей попереднього закону, більшість не знає, що тягнуть за собою зміни до Конституції і тому вони згодні до змін, бо всіх задовбала війна. Також така ситуація через непоінформованість. «Народний контроль» буде проводити роз’яснювальну роботу з людьми і пояснювати, що несуть за собою теперішні зміни до Конституції. Ми розуміємо, що ми йдемо на поступки через зміни до Конституції і забуваємо про жертви.

Україна фактично фінансуватиме окуповані території? 

Вона і так їх фактично фінансує, громадяни безперешкодно приїжджають з окупованих територій і отримують соцвиплати, подаємо туди електроенергію, та повністю беремо на себе фінансування, де-юре це буде Україна, де-факто буде Росія. Керівники окупованих територій консультуються з органами Росії, зміни до Конституції несуть за собою догоду Путіну, Німеччині та Франції.

Які підводні камені приховують ці зміни? 

Насправді ці зміни до Конституції закладають бомбу сповільненої дії щодо руйнування всієї країни як такої. Зміни активізують проросійські і сепаратистські рухи на південно-східній території України, в першу чергу, Харківська область, в подальшому ці території будуть посилатись на Конституцію. Показуємо на міжнародній арені свою безхребетність в даному питанні, коли ми здали Крим, в подальшому з анексією Криму, займаємо слабшу позицію. Цей закон стане нормою, відповідно, це – величезний прецедент, визнаємо, це фактично за допомогою змін до Конституції.

Розкажіть про зміни до Конституції, пропоновані Президентом?

Фактично, це будуть зміни ідентичні раніше прийнятому закону, в першу чергу, закріплюється за особливими територіями, всі території мають працювати без погодження з Києвом, силовиків призначатимуть на власний розсуд.