Скандал у Польщі: волинянин показав «фак» меморіалу жертвам «Майданеку»

17-річний студент з Волині Влад Кучер виклав у соцмережі «ВКонтакті» фото, на якому він показує середній палець меморіалу загиблим у концтаборі «Майданек».

Цим він викликав скандал у Польщі, зараз його справою займається прокуратура, ‒ пише видання Гордон.

Хлопця з навчального закладу відрахували. Кучер навчався в технікумі в місті Свидник (входить в Люблінське воєводство).

«Його пригода в Польщі, ймовірно, добігає кінця. Його витівкою займається прокуратура Любліна», ‒ написав журналіст, який першим звернув увагу на фото, Томаш Мацейчук у Facebook.

74_tn

28 червня він скопіював його на свою сторінку в Facebook і написав: «Цілком можливо, що цей ідіот має карту поляка і вчиться в Польщі безкоштовно. Цікаво, чи зможемо ми його знайти».

У коментарях журналіст пояснив, що побачив це фото в пабліку #FOT в соцмережі «ВКонтакті», на який підписаний. За вихідні фотографія з’явилася на багатьох місцевих форумах, де поляки намагалися ідентифікувати її автора.

Після скандалу Кучер видалив фото з середнім пальцем зі сторінки і виклав нове. На ньому на руці з татуюванням герба України було написано: «Поляк ‒ це мій брат». Крім того, він розмістив фото записки, в якій він вибачався перед поляками. А свій вчинок він пояснив так: «Я нічого не маю проти поляків, а фото зробив, бо не люблю євреїв».

2

На сьогоднішній день всі ці записи на сторінці Кучера недоступні. Але Мацейчук встиг їх перезберегти у своїй акаунт.

Крім того, журналіст звернув увагу, що українець і раніше дозволяв собі образливі коментарі на адресу поляків.

11168856_1592514014347042_1548032466112549152_n

3

Вчинок Кучера засудило і керівництво музею в «Майданеку», і українські дипломати.

«Це провокація, спрямована проти нашої держави. Справа має бути передана в компетентні органи. Має бути проведене розслідування з метою встановлення, хто ця людина, щоб він мав можливість відповідати перед судом», ‒ сказав виданню консул консульства України в Любліні Віталій Білий.

Як відомо, за часів Другої світової війни «Майданек», який знаходиться на околиці Любліна, був німецьким концентраційним табором. Через нього пройшло близько 300 тисяч ув’язнених з 26 держав, серед яких ‒ багато євреїв, поляків, українців, росіян і білорусів. Дані про загальну кількість жертв концтабору різняться. Відомо, що в «Майданеку» загинуло близько 60 тисяч євреїв.