У міськраді розібралися з накручуванням голосів за ініціативи лучан

Перший заступник міського голови Луцька Тарас Яковлев каже, що всі голоси, які надходили не з України щодо підтримки ініціатив лучан, не врахують, щоб нівелювати результати так званої «накрутки».

Про це він заявив під час сесії Луцької міськради у четвер, 27 серпня.

Як пояснив Яковлев, голоси «накручували» із Китаю, Кенії, Ізраїлю та інших країн, тому їх просто не врахують. Також знімали голоси там, де вони масово надходили із одної IP-адреси.

Як розповів Сергій Григоренко, на реалізацію проектів виділили 490 тисяч гривень. З 51 проекту виділили 12 переможців, яких назвуть згодом. У бюджеті на їх реалізацію вже передбачили 300 тисяч, а ще 200 виділять згодом.

Також він розповів, що до нього зверталася лучанка, за ініціативу якої «накручували голоси», і казала, що все одно «домовиться із хакерами», щоб перемогти.

А міський голова Микола Романюк відзначив, що сам став свідком накручування. Так, вночі з 23 до 24 години, коли він зазвичай «сидить У Facebook», одна із ініціатив отримали понад 1000 голосів за годину.

Крім того, Григоренко розповів про кумедні ініціативи – встановити величезний бетонний прапор на Меморіалі вічної слави та засипати річку Сапалаївку і продавати землю на місці її русла. Такі пропозиції не допустили до конкурсу.