У Луцьку думають, як врятувати будинок від «замерзання» взимку

Депутат Луцької міської ради Сергій Сівак каже, що більшість мешканців будинку на Шевченка, 37а у Луцьку не має грошей на встановлення автономних котлів, а централізованого опалення в них цієї зими вже не буде.

Про це він розповів під час сесії міськради у четвер, 27 серпня.

Нагадаємо, раніше будинок опалювали із централізованої котельні ПАТ «Електротермометрія», однак цього року керівництво підприємства відмовилося це робити. Тому мешканці на зборах ухвалили спільну заяву щодо необхідності будівництва за кошти міського бюджету модульної котельні.

Проте заступник міського голови Лариса Соколовська відзначила, що проблема існує ще із 2006-2007 років. Щороку після закінчення опалювального сезону керівництво заявляло про відмову опалювати будинок, однак всілякими методами влада міста змушувала подавати тепло. Але останню зиму тепло не подавалося у суботу та неділю, тому було дуже складно працювати.

Тому 27 липня керівництво «Електротермометрія» повідомило, що обладнання для опалювання будинку демонтують. На початку серпня департамент ЖКГ міськради повідомив мешканцям, що потрібно переводити будинок на автономне опалення. Натомість будувати блочну котельню вони не можуть. Свого часу на неї передбачали 3,5 мільйона гривень у держбюджеті. Однак вони такі і не надійшли.

Проте ставити блочну котельню для одного будинку за кошти з міського бюджету влада не може, та й, на думку Соколовської, це нині недоцільно. Вона вважає, що зараз не потрібно розхитувати ситуацію, адже таких проблемних будинків 2-3 щороку.

Також для людей, які не мають достатньо грошей, 60% вартості автономного опалення покриють із міського бюджету.

Під час озвучення запиту Сергій Сівак відзначив, що нині потрібно створити робочу групу для напрацювання вирішення проблеми. Його запит підтримали більшістю голосів.

Нагадаємо, детальніше про проблему говорили під час «комунальної» комісії Луцької міської ради.