У Луцьку депутати не проти, що Терещука «відмазали» від люстрації

Депутати Луцької міської ради ініціювали проведення експертизи щодо корупційної складової у рішенні «відмазати» керівника міліції Києва та екс-керівника міліції Волині Олександра Терещука від люстрації.

Таке рішення прийняли під час сесії у четвер, 27 серпня.

Обранці пропонують «ініціювати цим рішенням проведення експертизи на предмет наявності дій, що містять ознаки корупційного правопорушення, при підготовці та ухваленні документів, на підставі яких було скасовано заборону обіймати посади, щодо яких застосовуються заходи з очищення влади (люстрації) до генерал-майора міліції Терещука Олександра Дмитровича з метою «забезпечення обороноздатності держави».

Експертизу мали б проводити Міністерство юстиції, комітет Верховної Ради України із запобігання та протидії корупції та громадський люстраційний комітет.

Співавтор проекту рішення Богдан Шиба розповів, що основні претензії до Терещука – репресії проти євромайданівців на Волині під час Революції гідності та «сумнівний» будинок у Жулянах під Києвом.

Нагадаємо, нині Олександр Терещук очолює міліцію Києва. Його пробували люструвати, однак указом президента Петра Порошенка «відмазали» від неї «для зміцнення обороноздатності».

Шибу підтримав Андрій Осіпов. Депутат відзначив, що «бронь» для Терещука – це подвійні стандарти від президента.

Проте у підсумку рішення підтримали лише 12 депутатів.