Луцькі депутати не підтримали мешканців у конфлікті із забудовником

У Луцьку на вулиці Стрілецькій, 21б МП «Турія» конфліктує із місцевими мешканцями щодо будівництва багатоквартирного будинку. Щоб вирішити суперечку, депутат Богдан Шиба пропонує скасувати доїзд до ділянки з вулиці Стрілецької та облаштувати належним чином прибудинкову територію

Про це він розповів під час сесії Луцької міськради у четвер, 27 серпня.

У своєму проекті рішення «Про врахування рішення загальних зборів громадян – мешканців будинків №№ 23,27,29 на вулиці Стрілецькій у місті Луцьку» Шиба пропонує скасувати доїзд із Стрілецької та передбачити його із вулиці Яровиця. Крім того, «з метою налагодження добросусідських стосунків встановити на умовах спонсорської допомоги необхідне обладнання для дитячого ігрового майданчика відповідно до технічних вимог на земельній ділянці спільного використання вказаних багатоквартирних житлових будинків».

Проте депутат Євгеній Ткачук зазначив, що ділянку МП «Турія» надавали 7 чи 8 років тому, коли сам Шиба був міським головою. Ткачук запитав у екс-мера, чому він тоді не протестував проти виділення. Натомість Богдан Шиба пояснив, що 7 років тому було інше законодавство, зокрема щодо прибудинкових територій.

Євген Ткачук розповів, що у тому мікрорайоні взагалі не можна було давати земельну ділянку, адже там ‒ щільна забудова. Проте юридично міська рада не може до чогось зобов’язувати забудовника, з ним треба домовлятися.

Натомість депутат Андрій Козюра відзначив, що пропозиції Шиби не відповідають чинному законодавству. Він пояснив, що згідно із законодавством вирішити це питання можна через суд, але це не компетенція міської ради.

Йому заперечив Павло Данильчук, адже наразі облаштувати заїзд із Стрілецької прямо через двір вже існуючих будинків неможливо. Андрій Осіпов закликав депутатів знайти компроміс між інтересами забудовника та мешканців, а не підтримувати лише забудовника, який «вперся» та не хоче облаштувати інший доїзд.

Олександр Плісецький заявив, що в цьому випадку перш за все потрібно врахувати думку мешканців вже існуючих будинків.

У підсумку проект Богдана Шиби не підтримали ‒ «за» лише 20 депутатів.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО СКАНДАЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО