Луцькі депутати не хочуть усунення «шпарини» для заборони мітингів

Депутати Луцької міської ради не підтримали проект рішення щодо звернення до Верховної Ради про невідкладне законодавче врегулювання питань проведення мирних зібрань.

Таке рішення прийняли під час сесії ради у четвер, 27 серпня.

Як ідеться у зверненні, існує суперечність у законодавстві, що дозволяє звертатися до суду щодо заборони мирних акцій:

«Одночасно в ст. 29 Загальної декларації прав людини наголошується на тому, що «кожна людина має обов’язки перед суспільством, у якому тільки й можливий вільний i повний розвиток її особи.

У ст. 39 Конституції України встановлено, що право на мирне зібрання може бути обмежене судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку ‒ з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей.

У наслідок відсутності чіткого правового врегулювання цих положень в окремому Законі України та інших відповідних нормативних актах існують умови для порушення конституційних прав людини, з одного боку, судами та органами виконавчої влади, місцевого самоврядування тощо, а з іншого – для протиправних або неадекватних ситуації та дій з боку організаторів та/або учасників заходу».

Тому депутати із групи «Новий Луцьк» пропонували звернутися до Верховної Ради щодо усунення цієї суперечності, адже, за словами Андрія Осіпова, вона дозволяла через суди забороняти багато акцій під час Євромайдану.

Проте у підсумку за проект рішення проголосували лише 10 депутатів.