Луцьк волонтерський: ініціатива «Добрі справи»

Щоб зібрати гроші для українських бійців, луцькі дівчата із благодійної спільноти «Добрі справи» уже кілька місяців втілюють у життя простий, але прибутковий проект. Активістки приймають найрізноманітніші речі від волинян і продають їх за допомогою соціальних мереж. Вторговані кошти – а це уже тисячі гривень, – витрачають на адресну допомогу бійцям і їх родинам.

Про це йдеться у сюжеті проекту «На периметрі» на телеканалі ZIK.

У невеличкій кімнаті, яку в безоплатну оренду надав один із луцьких підприємців, – десятки вішаків, гори акуратно складених речей, стоси книг і різноманітного краму на будь-який смак. Усе це принесли небайдужі лучани.

«Зазвичай, пропонуємо людям самим виставляти ціни, щоб ми мали від чого відштовхуватись. Але дуже багато хто приносить речі і кажуть: «Дивіться самі». Просто хочеться чимось допомогти, бо бездіяльність – це погано. А ці речі потім перетворюються на берці чи якусь форму для військових», – каже волонтер Елла Василенко.

Волонтери запевняють: зрозуміти, як працює благодійна спільнота, зовсім нескладно. Зараз у спеціально створеній групі в однієї із соцмереж зареєструвалося майже півтори тисячі учасників. До слова, усі вони – активні: хтось пропонує товар, решта ж купують, жертвуючи таким чином кошти для потреб українських бійців.

«Насправді, ідея взялась нізвідки. Важко було просто сидіти, дивитись на ситуацію в країні, і бути безсилим. Інтернет-сторінку ми створили, не знаючи, як воно піде. Я «запросила» до неї своїх друзів, розповідала усім. І от так з часом до нас підтягнулись люди, та ще й і приводять своїх знайомих», – розповідає волонтер Вероніка Попик.

Постійні клієнти кажуть: усі речі практично нові. До того ж, купуючи їх, відчувають свій внесок у допомогу бійцям, які зараз воюють на Сході.

«Я знаю, що ці кошти віддаються потім солдатам. До прикладу, купували берці і виставляли їх фото в Інтернеті. Тож я бачу, що мої гроші йдуть у правильне русло і нікуди не зникають», – зазначає відвідувачка групи Аліна Кушнір.

На брак клієнтів засновники благодійної спільноти не скаржаться. Лише іноді продати річ онлайн доволі непросто, тому й роблять спеціальні покази – самі фотографуються у одязі й аксесуарах, які продають. Тим часом хлопці з передової усі старання волинських активісток оцінюють на «відмінно».

«У моїй роті хлопці із майже всієї України – і кияни, і вінничани, і черкащани, і львів‘яни. Вони всі дякують, адже волонтери понавозили нам стільки всього, одягнули цілу роту», – каже військовослужбовець Андрій.