Комісія побачила «гору» порушень у Старому Луцьку

Тимчасова контрольна комісія міської ради щодо сприяння розвитку Державного історико-культурного заповідника в Луцьку опублікувала звіт, де вказані основні порушення у забудові Старого міста.

Звіт представив голова комісії Олександр Семенюк під час сесії міськради у четвер, 27 серпня.

У ньому зокрема йдеться, що «генеральним планом історико-культурного заповідника у м.Луцьку встановлено межі заповідника, проте землевпорядна документація на цю територію не виготовлена і не затверджена в установленому порядку».

Також «роботи з паспортизації пам’яток…відбуваються дуже повільно, що створює нездоровий ажіотаж довкола території Старого міста», а «власники будівель не вживають необхідних заходів для підтримання їх у належному стані, тому значна частина малоповерхової забудови є ветхою і має непривабливий вигляд. Забудовники, які отримали в оренду земельні ділянки, не дотримуються вимог режиму забудови на території заповідника і передбачених Генеральним планом та проектами забудови містобудівних умов та обмежень».

Ще депутати нагадали, що «однією з найболючіших проблем є існування поруч із Луцьким замком Центрального ринку, який розрісся до таких масштабів, що становить не лише санітарно-гігієнічну загрозу, а й цивілізаційну».

Члени комісії визнали, що «усі роботи і заходи на території Старого міста виконуються несистемно, а у багатьох випадках – і з порушеннями чинного законодавства, є спроби реалізації сумнівних з містобудівної та правової точки зору проектів забудови».

Тому комісія пропонує Луцькій міській раді затвердити Програму заходів з реалізації Генерального плану розвитку Державного історико-культурного заповідника.

Такий звіт депутати міськради підтримали більшістю голосів.