Домівки волинських волонтерів: Нововолинський центр допомоги військовослужбовцям

Нововолинський центр допомоги військовослужбовцям ось уже понад рік працює над тим, щоб волинські військові, які воюють на Сході України, були одягнені та ситі. Восьмеро постійних волонтерів левову частку свого часу приділяють пошуку допомоги для військових.
Нововолинський центр допомоги військовослужбовцям почав діяти влітку 2014 року. Ідейним натхненником створення центру став нововолинський підприємець Борис Бабійчук.
Зараз у центрі постійно волонтерить восьмеро людей – Борис Бабійчук, Іван Баландін, Ольга Баландіна та Кароліна Оболєнцева, Вадим Карпіна, Олена Костецька, Таїса Кушнірук, Анатолій Величко, періодичнона незначний період долучаються й інші волонтери.
Волонтери розпочали свою роботу з допомоги військовослужбовцям – почали збирати кошти на форму, передавали продукти та одяг. Паралельно розпочали допомагати переселенцям, оскільки люди приносять до центру різні речі, серед яких багато дитячих.
«У сусідніх селах є кілька сімей переселенців, тому ми стараємося надати їм одяг, рушники, іграшки» – розповідає волонтерка центру Кароліна Оболєнцева. Проте визначальним напрямком є допомога військовослужбовцям.
Зараз центр спеціалізується на закупівлі форми, берців та медикаментів, передають на передову також продукти харчування.
Волонтери самотужки складають для бійців аптечки, попередньо зібравши рекомендації у лікарнях, аптеках та прослухавши рекомендації військових, що повернулися із зони бойових дій.
Забезпечення зосередили на допомозі бійцям з Іваничівського району та міста Нововолинськ. За час діяльності волонтерам вдалося забезпечити 843 бійці.
«Часто люди приходять і кажуть, що дають гроші лише на своїх військових. Але якщо воює рота скажімо з 16-ти чоловіків, і з них кілька з Володимира чи Ковеля, то ми, звісно хлопців не ділимо»,- зазначає волонтерка.
Форму зазвичай закуповують за кордоном – там дешевше і якісніше. «У цьому нам допомагають інші волонтери. Проблем з митницею не виникає», – додає Кароліна Оболєцева.
Допомогу на передову зазвичай доставляє Курстак Валерій, який тісно співпрацює з волонтерстким центром, часто передачі доставляють через кур`єрські служби. На передову волонтер їздить щотижня.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО ДОМІВКИ ВОЛИНСЬКИХ ВОЛОНТЕРІВ

 Машину завантежують спільно всі волонтерські групи, які працюють в  регіоні – це Нововолинські, Іваничівські, Любомльські, Горохівські, Володимир-Волинські волонтери.
Передачі доповнюють дитячими листівками та іконками, які приносять мешканці міста.
«Співпрацюємо з різними волонтерами, ми їм довантажуємо передачі, вони – нам. Зараз мусимо бути як ніколи єдині», – додає волонтерка. Центр поки не надає психологічної допомоги, але у цьому напрямку співпрацюють з фондом «Карітас-Волинь» – туди перенаправляють бійців, яким необхідна психологічна допомога.
Для збору коштів волонтери залучають усі доступні методи. Центр має банківський рахунок, збір коштів проводять за допомогою скриньок на ринку у магазинах і церквах району.
«Були випадки, коли шахраї намагалися збирати кошти від нашого імені. А ще у нас два рази крали скриньки. Щоправда, одного зі зловмисників вдалося затримати», – розповідає Кароліна Обуленцева. Волонтери також організовують ярмарки, на яких продають патріотичні браслетки та товари, які виготовляють школярі, а також продукцію, яку жертвують підприємці. До волонтерів приєднувалися художники, які подарували картини а виручені кошти за їх продаж ідуть на підтримку бійців. Також підтримали нас фотографи, які організували акцію «Фото патріота» – кожен міг зробити патріотичну світлину та пожертвувати кошти для допомоги бійцям.
Окрім цього, центр організовує концерти місцевої рок-групи та ярмарки, де торгують смаколиками, які печуть власноруч волонтери.
Про центр допомоги військовослужбовцям дізналися й українці закордону – діаспора передає матеріали для госпіталів, ліки, памперси, білизну тощо, а волонтери везуть допомогу у госпіталі на Схід України у Дніпропетровськ та Харків .
«Для госпіталів передачки привозять і звичайні люди. Ось, наприклад, цю інвалідну коляску скоро передамо у госпіталь. Костилі теж приніс хтось з бійців», – додає Кароліна Оболєнцева.
За час роботи центру вдалося налагодити співпрацю також з магазинами, аптеками та підприємцями, яким волонтери дуже вдячні за допомогу.
Волонтери надають адресну допомогу: у центрі діє цілодобова гаряча лінія, де приймають заявки від бійців. До речі, військові можуть заповнити анкету з потребою і на сайті центру. «У нас є списки з військкомату, хлопці телефонують нам та повідомляють про потреби. Та й ми самі телефонуємо до них», – додає Кароліна Оболєнцева.
Фінансову допомогу надають лише в окремих випадках, наприклад на лікування пораненим. Але попередньо зв’язуються і перевіряють усі документи – щоб уникнути шахрайства.
До речі, після Нового Року у центрі розпочали шити розрузки та латати форму.
«До того ми закуповували розгрузки та віддавали їх військовим з Іваничівського району та міста Нововолинськ, яких призивали. Але у нас було багато порваної форми, або шматки тканини. Один з хлопців приніс розгрузку натівського зразка. Ольга розкроїла її та змоделювала аналогічну», – каже волонтерка.
Тож зараз над пошиттям розгрузок працює дві людини – за кілька місяців волонтери пошили понад 50 розгрузок. У планах центру шити ще й форму для бійців.
А зовсім недавно волонтерам вдалося організувати відпочинок за путівками для дітей бійців. Частину їх відправили у табір у Павлівку та Світязь, інших спільно з київськими волонтерами відправили закордон.
Волонтерка додає, що центр має потребу у волонтерах. Організація роботи потребує реклами, нарізання та роздачу інформаційних листівок, формування посилок тощо. Раніше до роботи долучалися навіть діти – у школи розвозили матеріали, а школярі плели сітки.
Зараз волонерити стало у рази важче – державна допомога і далі десь зникає, а у людей закінчуються ресурси. «Державне забезпечення дуже погане. Мами однаково приходять до нас. Та що там казати, коли навіть контрактників не забезпечують повністю. Але іноді навіть бійці повертають амуніцію, і це знову рятує комусь життя»,- розповідає Оболєнцева. З квітня грошей майже не надходить, люди перестали приносити навіть продукти.
Останнім часом рівень допомоги знизився, люди стають пасивними. «У деяких випадках навіть чуємо від людей «це не мої проблеми, хай вмирають» та «мої діти давно за кордоном, а чоловік вдома. Чого свого відпустили?». Дуже неприємно таке чути від людей», – додає волонтерка. Проте волонтери кажуть, що не збираються опускати руки.
Основним принципом роботи Центру є прозорість та звітність. Усі грошові та не грошові пожертви реєструють, згодом підбивають у звіт та виносять його на розгляд громадськості, а також публікують на сайті та у соцмережах.
За роботу волонтерську групу було нагороджено орденом «За жертовність і любов до України»
Зараз волонтери планують починати закупівлю зимової форми для бійців, проте є й інші потреби. Тому усіх закликають активно долучитися до допомоги армії.

Переглянути звіти та знайти список необхідного можна на сайті центру. 
Усі охочі можуть приносити допомогу до офісу за адресою м. Нововолинськ, вул. Дружби, 19.
Перераховувати кошти можна на номер рахунку для благодійних внесків: 5168 7572 7155 3457
Телефони гарячої лінії: 0936799763 та 0989826723