Ціна долара восени: думки експертів

Фахівці розповіли, чи варто скуповувати долари і яким буде курс американської валюти восени.

Про це йдеться в сюжеті програми «Сніданок з 1+1».

Середній курс купівлі долара в майже чотирьох десятках найбільших українських банках сьогодні, 26 серпня, становить 22,41 грн, а продажу – 23,62. Це на 15-20 копійок дорожче, ніж в понеділок.

Таке знецінення для українців – не привід панікувати, біля обмінників черг немає.

Сьогодні основними клієнтами обмінників є іноземці або українські заробітчани. Воно й не дивно, зарплати вони отримують в доларах або євро.

Насправді, 23,6 грн за долар в обміннику – це лише початок. Національна валюта й далі буде дешевшати.

“Фінансова криза в Україні  триває вже не один рік. Гривню періодично трясе. Чергове ж здешевшання можливе вже у вересні. Якщо ми розглянемо всю історію за 24 роки нашої країни, то традиційно саме в цей період відбувається сезонний пік попиту на валюту. Гривня повинна пробити рівень 30 гривень за долар до кінця вересня”, – прогнозує економіст Михайло Кухар.

Але кидати все й бігти скуповувати долари, фахівець не радить. Бо це вкотре призведе до різкого й непрогнозованого обвалу національної валюти.

Економічний експерт Андрій Блінов дає менш песимістичний прогноз курсу долара – 26 гривень в обмінниках. Пояснює це тим, що за останні півтора року гривня серед інших валют девальвувала найбільше в світі, а тому в неї є певний запас міцності. Мовляв, ми вже впали, тепер – черга інших.