«Луцьктеплу» пропонують мільйон, щоб підготувати місто до зими

Мільйон гривень пропонують виділити ДКП «Луцьктепло» на те, аби підготувати мережі до майбутнього опалювального сезону.

Про це стало відомо під час засідання бюджетної комісії міської ради вчора, 25 серпня, ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Так, мільйон гривень пропонується взяти з коштів, передбачених для реалізації пілотного проекту впровадження інформаційно-тенологічних рішень в системі управління містом. Як повідомила начальник управління фінансів та бюджету міськради Лілія Єлова, поки що ці кошти за проектом не освоюються, тож їх можна виділити на інші цілі.

Зрештою, ситуація на ДКП «Луцьктепло» нині плачевна: підприємство не отримує надходжень, працівники виходять на роботу 3 дні на тиждень, за червень вони досі не отримали зарплату, більше півсотні працівників звільнилися. Кошти, які надходять як повернення старих боргів, одразу ж надходять на розподільчі рахунки і половина з них йде на погашення боргів перед НАК «Нафтогаз», – розповіла заступник міського голови Лариса Соколовська.

Починати будь-які ремонтні роботи, готуватися до опалювального сезону підприємство не може – грошей на ці потреби немає.

Лариса Соколовська пояснила: до липня минулого року за тепло лучани сплачували протягом року: 65% ‒ під час опалювального сезону, а 35% ‒ в інші місяці. Ці 35% підприємство могло використовувати на підготовку до нового сезону.

Однак з липня 2014 року українці платять за опалення під час опалювального періоду. Крім того, минулорічного сезону плата за листопад, грудень і січень повністю йшла на погашення вартості газу. Тільки в лютому підприємству залишили 40 %, що дало змогу розрахуватися хоча б частково за електроенергію, але не дозволило розрахуватися за воду.

Зі слів Лариси Соколовської, на тепломережах Луцька є чимало проблем, які треба усунути до настання холодів, зокрема «є 2 величезні проблеми на тепломережі котельні на Карбишева». Якщо їх не виправити – у Луцьку не розпочнеться опалювальний сезон.

«Зараз не ведеться підготовка, ніде не перевірено. Зате 2 роки ні в чому себе не обмежували, платили зарплати, премії, а тепер дійшли до такого. На попередній сесії дали 400 тисяч. Що вам дасть мільйон?» ‒ запитав депутат Юрій Корольчук.

Як пояснила заступник директора ДКП «Луцьктепло» Валентина Малютіна, підприємство просило виділити хоча б 2 мільйони гривень на підготовку до опалювального періоду. А на зарплату ці гроші не витрачатимуть, переконувала вона.

«Ми на зарплату не просимо. Фонд зарплати складав 4,5 мільйона, але зараз менше, бо багато звільнилося, перейшли на 3-денний робочий тиждень, і ми вкладаємось в 3 мільйони», ‒ зазначила вона.

Натомість Юрій Корольчук зауважив: мільйона може не вистачити на те, щоб належно підготуватися до зими, а взимку доведеться платити ремонтникам за завищеними цінами.

Зрештою, депутати погодили зміни до бюджету і рекомендували їх затвердити під час сесії.