«Корупційне» життя зятя Саганюка

У травні 2015 року на території Оваднівської сільської ради на Волині виник конфлікт між зятем мера Володимира-Волинського Володимиром Саганюком та працівниками агрофірми місцевого бізнесмена Миколи Юнака. Саганюк погрожував спалити трактор фермерам через те, що нібито посягнули на його земельну ділянку. Більше про цей конфлікт читайте тут.

******

Ми дізналися про деякі факти з життя Володимира Саганюка, які дозволять зрозуміти, чому він почувався так вільно у спілкування з Юнаком. Ось декілька “штрихів до портрету”.

ШТРИХ №1

 

За офіційною інформацією Головного управління ДФС у Волинській області Саганюк Володимир Володимирович працює головним спеціалістом сектору зв’язку управління інфраструктури Волинської митниці. На цьому ж сайті і оприлюднена його декларація про доходи.

Аналізуючи її можна побачити, що працівники митниці отримують не досить великі заробітні плати. Зокрема, Володимир Саганюк отримав за 2014 рік дохід обсягом 51574,91 гривні.

Згідно із декларацією його дружина є власником житлового будинку 292 квадратних метри, який, за нашою інформацією, розташований в центрі Володимира-Волинського.

При цьому на офіційному веб-сайті Головного управління Мінюсту у Волинській області зазначено, що Наталія Саганюк працює завідувачем Устилузької державної нотаріальної контори. Раніше вона також працювала лише на державній службі.

А ще Наталія Саганюк – мама трьох дітей, тобто не один рік мала перебувати в декретній відпустці. Виникає питання – звідки у двох держслужбовців спільно нажитий будинок площею майже 300 квадратних метрів та ще й в центрі княжого граду?

ШТРИХ №2

Також Володимир Саганюк задекларував земельні ділянки – 0,12 га, 0,74 га, 0,98 га та 1,2 га. Проте серед них немає ділянки, за яку він погрожував спалити трактор в на Полях Оваднівської сільської ради. За інформацією місцевих жителів Саганюк тільки тут має більше 4 гектарів землі.

Разом з тим, в декларації доходів від ведення особистого селянського господарства не зазначено. Виникає питання – земля пустує? Ні, обробляється. Можливо, земля віддана в оренду, але де отримані доходи від здачі паю в оренду?

Державний службовець зобов’язаний декларувати всі доходи та майно, яким він володіє. А приховування всіх земельних ділянок та не декларування доходів отриманих від оренди паїв це – корупція.

Якщо ж вірити  інформації інтернет-видання «Нововолинськ діловий» Володимир Саганюк неофіційно «фермерує». А всім відомо, що державний службовець не має права займатись підприємницькою діяльністю безпосередньо чи через посередників. Чи контролюючі органи якось реагують на докази корупції державного службовця?

Проте таке небажання контролюючих органів «побачити» порушення у справа Володимира Сагаюка можна зрозуміти. Адже надто вже не прості у нього родинні зв’язки. Причому це стосується не тільки правоохоронних органів, а й самої митниці, де працює чиновник.

ШТРИХ №3

За інформацією з достовірних джерел на Волинській митниці, перший заступник начальника Волинської митниці ДФС Андрій Андрейків та начальник відділу персоналу Волинської митниці ДФС Вадим Вернигора, ігноруючи вимоги наказу Міндоходів України від 30.12.2013 року №875 «Про взаємодію ГУВБ та його територіальних підрозділів з іншими структурними підрозділами та територіальними органами Міністерства доходів і зборів України» (із змінами), призначили Володимира Саганюка на посаду головного спеціаліста сектору зв’язку управління інфраструктури Волинської митниці ДФС без погодження з управлінням власної безпеки Головного управління ДФС у Волинській області.

Саме так він отримав посаду на якій перебуває і досі.

*******

«Зайві» земельні ділянки, розкішний будинок в центрі Володимира-Волинського, відчуття свободи, яке дозволяє грубо розмовляти з людьми, не боячись покарання, та службові розслідування не стають на заваді Володимиру Саганюку. Хтозна, можливо, він почуває себе так вільно, бо має міцні тили, збудовані Петром Саганюком?

За роки правління Саганюка у Володимирі сформувалася група бізнесменів, які розквітає “під крилом” мера. Більше про неї читайте тут. Також про людей з групи Саганюка читайте в рубриці “Нелюстровані”.

 

Богдан АРКАНЧУК