У Волновасі встановили памʼятну дошку волинському сбушнику

Про подвиг волинянина Віктора Мандзика, капітана Служби безпеки України, який героїчно загинув на сході, виконуючи свій службовий обов’язок, відтепер нагадуватиме пам’ятна дошка, встановлена у Волновасі на Донеччині.

Дошку відкрили у День Незалежності України, ‒ повідомляють у прес-центрі СБ України.

Оперативник управління СБУ у Волинській області був відряджений в район проведення АТО на початку року. Під час затримання бойовика т.зв «ДНР» зловмисник чинив збройний опір і кинув у бік опергрупи бойову гранату. Миттєво зреагувавши, Віктор відкинув її убік, врятувавши життя побратимів.

Офіцер загинув у березні під час чергового завдання, коли припиняв «контрабанду» через лінію зіткнення. Незаконні перевізники вантажів на окуповану терористами територію й ті, хто їх намагався кришувати, діяли підступно й зухвало.

Указом Президента України Віктор Мандзик нагороджений орденом за мужність ІІІ ступеня (посмертно).

На урочистому відкритті меморіального знаку були присутні бойові побратими загиблого, представники місцевої влади та духовенства.

Колеги Віктора Мандзика наголошували, що відкриття меморіального знака саме у день найбільшого державного свята є символічним. За їхніми словами, сьогодні ситуацію з «контрабандою» через лінію розмежування вдалося докорінно переломити у бік вимог закону, і вони щодня дають новий бій корупції та зловживанням у районі проведення АТО, захищають безпеку держави.