Нововолинськ: мешканці гуртожитку воюють з «собачатницею»

Мешканці одного з гуртожитків у Нововолинську обурені сусідством з жінкою, яка утримує на 13-ти квадратних метрах безліч собак та котів.

Про це йдеться на сайті ТНТ.

У Нововолинську мешканці гуртожитку стали заручниками сусідства з власницею зграї собак і котів. Жінка оселила тридцять тварин у своїй невеличкій кімнаті. І вже 7 років люди не можуть дати ради смороду, бруду та паразитам, які є супутниками такої безглуздої доброчинності до братів менших. Сусіди скаржилися місцевій владі, і в санепідемстанцію, і до суду. Утім все, чого домоглися – мізерного штрафу для господині, що перетворила їхнє життя на пекло.

Нескінченний  гавкіт, нестерпний сморід і гори екскрементів – отак у створеному власноруч собачо-котячому царстві живе 60-річна пані Наталія. Її кімната в гуртожитку невеличка – лише 13 квадратних метрів. У ній закриті великі пси. Туди знімальна група не заходить, щоб не напали. Ця територія – спільна кухня на 5 сімей. Утім, у цьому блоці більше ніхто не живе, бо жити тут просто неможливо. Тут господиня імпровізованого притулку, як вона каже, годує та лікує тварин.

«Постійно сморід, неодноразово ступаєш на ті екскременти їхні. Нападають собаки, діти бояться, плачуть. Ми мучимся, просто-напросто ми мучимся з тими дітками, ходим, на руках носим, переступаємо, блохи скачуть, собаки в неї хворі всі абсолютно», – скаржиться сусід Тарас Криштоф.

За словами ще одного сусіда Андрія Микитюка, траплялися і дуже несподівані ситуації.

«Бувало даже таке, що каналізація забивається із-за того, що там втопилась собака, і там її автоматом чи хотіли змити, чи що на цьому п’ятому поверсі, і доставали. І кажуть, що там така обстановка була, що неможливо було дихати», – розповідає чоловік.

Мешканка гуртожитку Яна Крупник обурюється, мовляв, у пісочниці в дворі граються не діти, а собаки.

Тарас мешкає на одному поверсі з собаками та котами. У нього – п’ятеро дітей. Найменшому синочку – чотири місяці. Сім’я забула, коли востаннє малеча спала в тиші та дихала свіжим повітрям. Через те дітлахи хворіють. У них – алергія. А 10-річний Юрій нині в лікарні з астмою. Порятунок один – позбутися собачо-котячого сусідства. Проте, цього зробити ніяк не вдається.

«Ми вже разів три-чотири вивозили їх тих собак, але все рівно знову вони розроджувалися літом і на зиму тут тридцять, сорок псів», – розповідає Криштоф.

Сама «собачатниця» стверджує, що теж втомилася від постійного протистояння з сусідами. Уже й рада б спекатися собак, але – нікуди.

«Я хочу, щоб зробили чи на вулиці, чи обгородили сітку, видали якийсь кусок землі, чи якусь закинуту дачу, але теж зробили її культурно, наприклад», – стверджує господиня тварин Наталія Маржан.

Однак, у міському бюджеті немає коштів на притулок, а схожі заклади, що є в сусідніх містах, відмовляються брати чотирилапих. Згорьовані мешканці гуртожитку вкотре йдуть до представників влади, але ті лише розводять руками.

За словами заступника міського голови Нововолинська Едуарда Савика, міська влада не знає, як вирішити це питання.

«Неодноразово проводилися бесіди з нею про те, що вона не буде накопичувати тих собак. Що вона хоче тримати одну – то буде тримати одну. Вона на це йшла. Але однак накопичувалися ці собаки різними сферами впливу», – каже заступник.

Не допомагають і численні звернення людей до всіх можливих інстанцій: у санепідемстанцію, ЖЕК, міську раду, прокуратуру. Максимум, чого добилися – суд призначив власниці собак штраф  розміром у п’ятдесят одна гривня. Виселити жінку нібито не можна, бо там прописана малолітня дитина – її онука. Окрім того, вона заборгувала державі 17 тисяч гривень за комунальні послуги.

Однак, юристи запевняють, що ситуація небезвихідна. СЕС повинна дати висновки щодо дотримання санітарних норм, а органи опіки мають перевірити, чи дійсно онука мешкає з бабцею. Якщо ні – її зобов’яжуть виписати. Також через суд треба витребувати погашення заборгованості за комунальні платежі. Якщо немає грошей – майном. Але це усе має робити власник гуртожитку, а не його мешканці.

 «Я бачу лише ту обставину, що власник приміщення, власник гуртожитку не хоче це робити. Він поклав ці питання на інших співмешканців цього гуртожитку, які не мають фактично юридичної можливості цього зробити. Однак вони можуть звернутися до органів прокуратури, яка зобов’язана в їх інтересах вирішити це за допомогою суду», – пояснює юрист Ростислав Кравець.