Луцькі політпідсумки: 17-24 серпня

Про політпідсумки. У цих публікаціях ми збиратимемо найцікавіші політичні події тижня та аналізуватимемо їх, додаючи інсайдерську інформацію, щоб вималювати цілісну картину події. На жаль, ми, як і більшість лучан, можемо не знати істинної природи того чи іншого явища, але принаймні спробуємо пояснити людям, що відбувається на владному олімпі.

******

У сьогоднішніх політпідсумках йтиметься про важкі вихідні громадського формування, непорядки в лісовій галузі, підставленого мера, спадок народного депутата.

******

На початку тижня найцікавіші події стосувалися громадського формування “Варти порядку”. Двох членів цього об’єднання впіймали за кермом з вмістом алкоголю в крові, що перевищує норму. При тому один з них скоїв аварію. За це його вигнали з організації.

Другий випадок набув більшого розголосу, бо в ньому взяв участь Ігор Рицко, екс-кандидат у народні депутати, який на виборах до парламенту в 2014 році був технічним кандидатом від команди Палиці. Він їхав “під градусом” центром міста і чи то скоїв, чи то потрапив у бійку з невідомим водієм “Лексуса”.

Міліція відкрила провадження за скаргою Рицка, а 28 серпня відбудеться суд, під час якого йому оберуть покарання за “нетверезе керування”. У цій історії є ще один момент. Рицко каже, що демобілізований. Однак з різних джерел надходить інформація, що він якраз мобілізований. І виходить, що Рицко в позаслужбовий час кермував авто нетверезим. Важливо й те, що він офіцер, має звання майора, тобто мав би подавати приклад молодшим офіцерам і солдатам.

Для луцької політики важливо, що ці інциденти поставили плями на “Варті порядку”, яку й так критикують за співпрацю з командою Палиці та називають луцькою армією цього бізнесмена і очевидно, що її публічні активісти можуть балотуватися до місцевих ради на жовтневих виборах. Аби нівелювати негатив від цих подій в організації оголосили про перереєстрацію членства, а керівник вибачився перед містянами за дії колег.

Попри це в руках опонентів об’єднання з’явилися додаткові факти, які допоможуть їм у суперечках чи на тих ж виборах.

Щодо політичного майбутнього Рицка, то воно в нього однозначно є. Надто коротка пам’ять в нашого виборця та й прощати він вміє, як ніхто інший. Питання лише в тому, чи захочуть його бачити в своїх рядах політичні партії.

******

Нарешті трохи вгамувалися емоції навколо призначення головного лісника Волині. Волинські активісти їздили в Київ, де зустрілися з урядовцями. Вони вимагали скасувати призначення Олександра Кватирка в.о. начальника лісового управління, мовляв, той двічі судимий і таких начальниками робити не можна.

У відповідь з Києва прибув десант на чолі з керівником Держагентства лісових ресурів Олександром Ковальчуком, який послухав довгі виступи “опозиціонерів” і заявив: Кватирка призначили тимчасово, поки не проведуть конкурс. І пообіцяв, що начальника управління призначать лише за результатами конкурсу.

У опонентів Кватирка методи впливу на ситуацію вичерпалися і вони шукають нових шляхів, зокрема й просуватимуть свою людину на конкурсі.

За наявною інформацію, на посаду головного лісника Волині претендують 3-4 людини, усі з епохи Колісника і усі з брудним минулим. Чи здатні вони на системні зміни в галузі? Я не вірю.

******

Зате не зменшується гамір навколо звинувачення мера Рожища В’ячеслава Поліщука в корупції. Цього тижня він потрапив у лікарню, а його прихильники ходили до міліції й прокуратури з вимогою перевірити Артема Орлова, який, за їхніми словами, підставив міського голову. Також збирають підписи і “воюють з міліцією”. Правоохоронці вимагають віддати речі, які Орлов привіз у місто, аби виставити на книжковій ярмарці, за дозвіл на яку він нібито дав хабара меру. Виявилося, що переважна більшість цих речей – макулатуру та насіння, а активісти кажуть, що це потенційні докази.

Група підтримки міського голови Рожища на цьому не заспокоюється. Продовжує збір підписів і мізкує над новими методами впливу на ситуацію.

******

Тривають кадрові процеси у волинських “Правому секторі” і ДУКу. Правосеки зібрали прес-конференцію, під час якої розповіли про нове керівництво ДУКу та підготовку до референдуму. Нагадаю, раніше від керівництва ДУКом відсторонили Віталія Ковальчука.

Підтвердилася інформація про те, що для розборок з ним та тими, хто його підтримує, в місто приїжджала контррозвідка “ПС”. У ніч з суботу на неділю відбулася зустріч між учасника конфлікту. Все завершилося бійкою з важким ножовим пораненням. Чому вони зустрічалися? Про що хотіли домовлятися? Чому сталася бійка? Про це ми навряд колись дізнаємося.

Однак ситуація, коли люди, навчені військовій справі, влаштовують бійку через внутрішньоорганізаційні розборки в людному місці – ненормальна. І в цьому випадку дивує реакція правоохоронців, які інформацію про сутичку поки на публіку не виносили. Чи вживатимуть вони заходів, щоб попередити такі випадки? Побачимо.

******

Третій тиждень поспіль на Волині та й в Україні намагаються розібратися, що буде з “імперією” Ігоря Єремеєва. З тих дещиць інформації, яка потрапляє в публічну сферу відомо, що Степан Івахів стати новим лідером групи не поспішає. Натомість в боротьбу за лідерство у політичній частині включилися декілька народних депутатів. Схоже, що конгломерат Єремеєва розпадеться на частини і невідомим залишається лише майбутнє мережа заправок “WOG”.

Боротьбу за цей шматок пирога напевно вже почав Ігор Коломойський.

Однак він може включитися не тільки в перегони за бізнесом, але й за політику. Зокрема припускають, що Ігор Палиця, партнер Ігоря Валерійовича, може йти в депутати по округу Єремеєва. Для колишніх “одногрупників” Єремеєва важливо, щоб округ виграла людина з його оточення. Адже в групі “Воля народу” залишилося 18 депутатів, для існування групи треба 19. Якщо вибори в окрузі виграє “чужа” людина, доведеться шукати інших шляхів поповнення. Хоча, можливо, дешевше відразу “купити” або переконати когось з чинних нардепів приєднатися до “Волі народу” вже зараз.

******

А ще на тижні в місто приїжджав віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко. Для чого? Незрозуміло. Він говорив про субсидії і енергозбереження, але навряд чи посадовець такого рангу їхав у Луцька заради такої дрібноти. Припускають, що Зубко був у Луцьку для переговорів з губернатором Володимиром Гунчиком або ж просто, щоб підтримати його та підсилити його вагу в місцевому політикумі.

******

ЧТИВО ТИЖНЯ

Антон Бугайчук дослідив генезис “Правого сектору” Волині. Більше читайте в статті “ПРАВИЙ СЕКТОР ВОЛИНІ 3.0?”.

http://ar.volyn.ua/20150818-pravyj-sektor-volyni-3-0/

ВИДИВО ТИЖНЯ

http://ar.volyn.ua/20150818-dorohi-deputaty-proschannya-z-eremejevym-i-burshtyn/

 

Текст: Анатолій КОТЛЮК