Луцьк: бійці виставили свої картини

У Луцьку відкрили виставку картин волинських військових, які малювали їх під час психологічної реабілітації.

Про це повідомляє Волинський інформаційний портал.

У Галереї мистецтв, що на вулиці Лесі Українки, в честь Дня Незалежності України 24 серпня відкрили виставку із художніми роботами бійців. Вони виконали їх під час проходження реабілітації у санаторії «Лісова пісня» на березі озера Пісочне.

Реабілітація бійців, що повернулися із зони бойових дій, тривала тиждень. У програму входив курс арт-терапії – малюнок на склі, який провела для бійців луцька художниця Тетяна Мялковська.

«Арт-терапія – лікування мистецтвом, реабілітація і певні вправи. За допомогою контакту з мистецтвом люди забувають свої страхи, заміняючи їх приємними емоціями, отриманими від мистецтва. Крім того, бійці отримали соціальну адаптацію, підняли собі самооцінку. Можна різні вибирати теми, жанри і види образотворчого мистецтва, але я зупинилася на народній іконі як на одному із видів занять по тій причині, що вона є забута. До того ж народні ікони зазвичай малювалися чоловічою рукою», – розповіла Тетяна Мялковська.

Крім ікон, бійці зображували на склі інші мотиви: народні, патріотичні, пейзажні. Всього у виставку зібрали приблизно сорок картин. Бійці кажуть, навіть не очікували, що можуть так малювати, адже останній раз тримали пензля в руках іще в школі. Вони поділилися, що малювання допомогло їм відкрити душу, «вимкнути кнопку бійця і нажати кнопку громадянина».

Таку експозицію показують у галереї уже вдруге. Керівник проекту Анна Лисакова розповіла, що проект реабілітації «Зігрій душу» працює вже майже рік, і всього реабілітацію пройшли 256 бійців.

Виставка триватиме ще два тижні.