Гунчик просить «не поспішати» з закриттям малих шкіл

Голова Волинської обласної держадміністрації Володимир Гунчик попросив «не поспішати» із закриттям малих шкіл, поки не вирішиться питання доїзду дітей до інших шкіл.

Пропозицію він висловив 25 вересня під час оперативної наради.

За словами Гунчика, ситуація, коли школу закрили, а діти не мають можливості доїжджати в іншу, неприпустима. «Я просив би не приймати швидких рішень про закриття малокомплектних шкіл», ‒ зазначив голова ОДА. Він наголосив, що якщо вже розглядають питання закриття малих шкіл, то необхідно розвинути інфраструктуру та запропонувати батькам і школярам альтернативу ‒ забезпечити їх доїздом. Губернатор вважає, що кошти на закупівлю автобусів для доїзду можна шукати у бюджеті розвитку області. Тому губернатор доручив своєму заступнику Світлані Мишковець «зайнятися» цим питанням.

Водночас заступник начальника управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Людмила Плахотна повідомила, що станом на 25 серпня вже закрили 16 малокомплектних шкіл. Вона запевнила, що усім дітям буде організовано доїзд – зараз область має на балансі 133 автобуси та ще 22 орендує.

Проте є необхідність придбати ще хоча б 44 автобуси, у бюджеті ж передбачено коштів лише на 2. Тому найпевніше їх придбають для Локачинського району, де закрили найбільшу кількість малих шкіл.