У Львові склала присягу нова поліція

Нові патрульні поліцейські Львова прийняли присягу у неділю, 23 серпня. Захід розпочався о 10:00 на площі Ринок за участі прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, глави МВС Арсена Авакова та мера міста Андрія Садового.

З цього моменту 400 курсантів стали повноцінними поліцейськими і вже з цього вечора заступлять на перше 12-годинне чергування, передає ZAXID.NET.

Текст присяги зачитав начальник патрульної поліції Львова Юрій Зозуля. Курсанти урочисто присягнули охороняти закони держави, втілювати їх у життя, поважати честь та гідність людини, а також сумлінно нести службу.

За урочистою церемонією спостерігали кілька сотень львів’ян, які прийшли на площу Ринок з державними прапорами України, пише УНІАН. Яценюк у зверненні до присутніх зазначив, що після Києва нова поліція прийшла і до Львова.

“І це не просто нова форма, це новий формат роботи, який крок за кроком змінить Україну”, – заявив прем’єр. За його словами, у Києві, де вже працює нова поліція, немає більше безчинства на вулицях. “Вже навіть перестали пробувати давати хабарі, бо не беруть. Однак я також хочу вас попросити допомогти цим поліцейським. Адже нам потрібно змінювати країну загалом і ви, львів’яни, маєте допомогти новим поліцейським у цьому”,- сказав Арсеній Яценюк.

Наступним після присяги взяв слово Арсен Аваков. Він сказав, що Львів продовжує тримати першість у змінах. Він пригадав, що у Львові свого часу створювали Національну гвардію та сказав, що менше року тому загинув Сергій Кульчицький – генерал Нацгвардії України. Зараз до лав нової поліції вступила його невістка. Дівчині вручили букет квітів.

Привітала із створенням нової поліції львів’ян також й Ека Згуладзе. Вона зауважила, що нові поліцейські поки ще не герої, проте побажала стати їм такими. Після цього взяв слово мер Львова Андрій Садовий. Він заявив, що сподівається на те, що нові поліцейські зможуть зробити те, що не вдалось багатьом політикам.

Садовий сказав, що аби побороти злочинність у місті потрібно звертати увагу перш за все на дрібні правопорушення. Міський голова подарував поліцейським автентичну копію букваря, який надрукував Іван Федоров. Саме цей буквар свого часу змінив історію. Садовий сподівається, що і нова поліція змінить історію. На завершення Арсеній Яценюк запропонував новим поліцейським і всім присутнім заспівати без акомпонементу гімн України. Нові поліцейські виконали його, поклавши руку на серце.

Після присяги новоспечені патрульні поїдуть до частин, аби підготуватись до першого чергування. Як зазначають патрульні, наразі вони чергуватимуть разом із міліціонерами. Загалом у патрульну поліцію набрали 410 правохоронців. Патрульних забезпечили 30-ма машинами. Вже у перший день після присяги о 21:00 патрульні вийдуть на 12-годинне чергування.