На Волині підняли рекордний прапор України

У селі Жидичин, що у Ківерцівському районі, у День Державного прапора України відкрили Пам’ятний знак символіки України та підняли найбільший на Волині синьо-жовтий стяг.

Урочиста церемонія відбулася на території Жидичинського монастиря Святителя Миколая Чудотворця за участі сільської громади та чималої кількості гостей. Звісно, долучилися представники влади, зокрема голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, – повідомили в прес-службі ОДА.

Полотнище найбільшого за розміром прапора внесли прапороносці та почесна варта, пройшовши вздовж “живого коридору”, який утворили учні місцевої школи. Обабіч дороги – почесні гості, громадськість Жидичинської сільської ради, духовенство, представники органів місцевого самоврядування.

Першим звернувся до присутніх митрополит Луцький і Волинський Михаїл, котрий наголосив на ролі церкви у становленні Української держави:

– Ченці монастиря не стоять осторонь подій, що відбуваються в державі. І саме їм спало на думку тут, у цих місцях, якими проходив великий князь Володимир, де молився Данило Галицький, встановити український стяг. Аби всі, хто проїжджатиме цією територією, знали: це частина великої славної української держави і тут живуть люди, які люблять свій край, оберігають і готові його захищати. Хай це знамено свідчить, що тут живуть волелюбні українці.

Чи не найбільш урочистий момент – підняття державного прапора під звуки Гімну України. Символічно, що підняли синьо-жовтий стяг учасники АТО . Також усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто окропив стяг України власною кров’ю й віддав життя за її Незалежність та майбутнє.

Звертаючись до присутніх, Володимир Гунчик подякував усім, хто причетний до ідеї встановлення найбільшого на теренах Волині Державного Прапора України у селі Жидичин та наголосив:

Синьо-жовтий стяг – гордість наш країни і символ непоборності українського народу. Ми єдині від Заходу до Сходу, від Півдня до Півночі, і нікому не вдасться побороти цю єдність.

Також луцький районний комісар Руслан Уніфонтович вручив державні нагороди учасникам антитерористичної операції Олегу Баранюку, Дмитру Кондратюку, Ігорю Скорупському, Василю Шендрику.

Завершили урочистості духовним гімном Українського народу – піснею «Боже Великий, єдиний, нам Україну храни» у виконанні братчиків Свято-Миколаївського чоловічого монастиря УПЦ-КП.

IMG_9399 IMG_9413 IMG_9429 IMG_9432 IMG_9450