Нововолинськ: жінка влаштувала притулок для тварин у гуртожитку

Мешканці одного з гуртожитків у Нововолинську майже 10 років страждають через… собак. Жителька будинку Наталія Маржан утримує близько тридцяти тварин – котів і собак. І все це – на тринадцяти квадратах кімнати й на загальній кухні.

“Як тільки холоднішає, під двері починають підкидати собак, котів. Всіх мушу прихистити; годую, маю цілу аптечку з ліками, вожу до ветеринара – мушу, – так розповідає про свій імпровізований притулок Наталія Маржан. – А діти постійно б’ють собак, кидаються чимось – і тварини стають агресивними.”, – інформує nvip.com.ua.

Наталія отримала пропозицію обміняти свою кімнату в гуртожитку на будиночок на хуторі, але для цього потрібно оплатити борги за комунальні послуги, а це – майже 20 тисяч гривень! Брат жінки згодився допомогти з боргами, але дещо пізніше.

Зараз на маленькій кухоньці гуртожитку вживаються собаки з котами – уже товаришують. Не гинуть від холоду/голоду, але добряче допекли всім сусідам. Частина тварин – хворі, а в будинку багато маленьких дітей. Сусіди Наталії багато років писали скарги, але віз і нині там; у четвер знову зібралися: хочуть виселяти тварин.

“Постійний сморід, наступаєш на екскременти, собаки часто нападають, діти бояться, плачуть… Ми вже 3 рази їх вивозили, але вони знов розроджуються, й на зиму в нас 30-40 псів”, – каже сусід Андрій Криштоф.

На цьому старому аматорському записі – кімнатка Наталії Маржан:

“Тут не притулок, розумієте? Людина опікується собаками, і їй треба виділити місце для цього, але ж не в житловому будинку, де купа маленьких дітей. На поверсі – просто жах, а сантехніки казали, що мертвих тварин змивали в каналізацію! Влада не реагує, і ми вже не знаємо, куди звертатися. Навіть мер Сапожніков був, щоправда, на поверх підніматися не захотів. Міська рада киває на міліцію, міліція штрафує, але це не вирішення проблеми”, – каже Андрій Микитюк.

“Ми прибрали біля будинку, вивезли купи сміття, все пофарбували, підприємці допомогли з майданчиком. Зранку виходимо – у пісочниці не діти наші граються, а собаки! Невже не можна виділити землю для притулку чи хоча б дачу? Ми б уже самі все облаштували, харчі б носили”, – говорить Яна Крупник.

Жителі будинку поїхали з проблемою до міського голови Віктора Сапожнікова, але той був у відрядженні. Заступник мера Едуард Савік розповів, що в будинку безліч разів побували різноманітні комісії, собак вивозили, проте Наталія Маржан знову й знову накопичує в квартирі нових тварин. “Жінка має просто усвідомити, що тварини заважають жити сусідам”, – каже посадовець.

Виселити жінку з будинку також не можуть: у кімнаті зареєстрована її маленька внучка. Жителі будинку налаштовані рішуче: кажуть, ходитимуть владними кабінетами, поки не знайдуть вихід. Що ж, передвиборчий час сприяє…