Луцький податківець вимагав хабара обсягом 45 тисяч, – СБУ

Служба безпеки України затримала податківця, якому інкримінують хабарництво.

21 серпня силовики затримали «на гарячому» корупціонера, який, зловживаючи службовим становищем, вимагав  неправомірну вигоду на десятки тисяч гривень, – стверджують у прес-службі СБУ.

У Волинській області спільно з працівниками обласної прокуратури затримано одного з керівників Луцької об’єднаної державної податкової інспекції під час одержання 45 тисяч гривень хабара. Неправомірну вигоду посадовець вимагав від місцевого підприємства, що здійснює господарську діяльність у сфері міжнародних вантажних перевезень.

Наразі перевіряється інформація щодо інших фактів систематичного  вимагання хабарів з волинських перевізників.

Про цей випадок раніше повідомила в Facebook написала Ганна Стульська. Її прогнози щодо покарання посадовця – невтішні.

Публікуємо її текст без змін та правок:

“Але підстав сподіватися, що корупціонари-хабарники будуть притягнуті до відповідальності та понесуть належне покарання немає. Адже, на початку року, а саме – 9 лютого, засоби масової інформації, посилаючись на прес-службу служби безпеки України повідомляли, що спільними діями співробітників СБУ та прокуратури у Волинській області було затримано двох працівників фіскальної служби. Причому, не рядових, а начальника головного управління податкового аудиту та його заступника. Затримані за попередньою змовою вимагали та отримали неправомірну вигоду у сумі 400 тис грн. Цю суму вони отримали за не відображення у акті перевірки одного з підприємств виявлених порушень податкового законодавства та недонарахування податків на суму майже 3,5 млн грн. Державні службовці були затримані в порядку статті 208 КПК України, грошові кошти (предмет неправомірної вигоди) вилучені. Дії затриманих було кваліфіковано за частиною 3 статті 368 КК України – одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, та в інтересах третіх осіб будь-яких дій з використанням наданої йому влади, поєднаному із вимаганням. Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією. Після проведеного комплексу процесуальних дій, спрямованих на встановлення фактичних обставин вчиненого кримінального правопорушення, 25 червня матеріали справи були передані до суду. Однак, як стало мені відомо з неофіційних джерел, днями Рівненський окружний суд виправдав хабарників. Мало того, суд зобов*язав поновити їх на роботі і виплатити компенсацію за вимушені прогули. Але чиновники вирішіли добиватися ще й моральної компенсації”,