Волинським Героям вручили нагороди

Головнокомандувач Збройних Сил України Віктор Муженко зустрівся з бійцями, що брали участь у бойових діях на Сході України. Під час зустрічі бійців нагородили відзнакою “Учасник АТО”, серед нагороджених – п’ятеро волинян.

Зустріч відбулася 18 серпня у Центральному будинку офіцерів Києва. Про це повідомляють у Волинському обласному військовому комісаріаті.

Нагороди отримали волиняни старший лейтенант запасу Андрій Хілінський, лейтенант запасу Андрій Вараниця, старшина запасу Сергій Денисенко та рядові Володимир Боярчук та Василь Лучук. Вони були призвані під час першої хвилі мобілізації у квітні 2014 року. За час проходження військової служби двоє з бійців отримали тяжкі поранення у  боях за курган Савур-Могила, один перебував у полоні після Іловайських подій, ще двоє звільняли Мар’їнку та обороняли підступи до Донецького аеропорту.

Окрім волинян, відзнаки отримала ще понад сотня бійців.

Також Головнокомандувачу розповіли про проблемні питання виконання соціальних гарантій учасникам бойових дій, зокрема, безкоштовного переїзду у громадському транспорті, лікування та реабілітації поранених, заслуженого відзначення героїв державними нагородами. Усі питання він пообіцяв взяти на особистий контроль.

Колишній заступник командира підрозділу з озброєння 51 ОМБР Андрій Вараниця звернувся до керівництва Збройних Сил України не залишати поза увагою питання звільнення Сергія Фураєва та Артема Комісарчука, які вже майже рік перебувають у полоні бойовиків.

Муженко повідомив, що урядом України у цьому напрямку ведеться робота, але, на жаль, через звільнення наших воїнів не проходить з такою ефективністю, як цього потребує ситуація.

Нагадаємо, що Віктор Муженко підписав розпорядження, згідно з яким в першочергово нагороду «Учасник АТО» отримають звільнені (демобілізовані) військовослужбовці, а  нагрудний знак вручається на підставі наказу комісара військового комісаріату, на обліку якого перебувають колишні військовослужбовці, після отримання ними статусу учасника бойових дій.