На «Луцьктеплі» декілька місяців не платять зарплату, – Слюсар

На ДКП «Луцьктепло» вже кілька місяців людям затримують зарплати.

Про це розповіла голова профспілки ДКП «Луцьктепло» Неоніла Слюсар.

«Підприємство працює у триденний режим роботи – середня заробітна плата у нас на підприємстві вже менша мінімальної, бо три дні – це 60% роботи. Деяким працівникам взагалі нараховано 900 гривень… Я вже неодноразово говорила з новим директором. Він в середині липня проводив збори з трудовим колективом і розказував людям, що до листопада не копійки не ждіть, бо не даємо. Люди йому сказали все, що вони про це думають і після того він по 700 гривень дав авансу за червень місяць. Напруга зростає», – розповіла голова профспілки.

А також відзначила, що така ситуація виникла не з об’єктивних причин, а через безгосподарне та корупційне керування попереднього керівництва.

«Ми тільки своїми протестними акціями домоглися, що Романюк змушений був звільнити попереднього керівника… Ще такої ситуації у нас навіть не було в 90-ті роки. Тоді теж не подавали воду, були заблоковані рахунки, але… Ми як трудовий колектив ми бачили і неодноразово озвучували, що ті борги були б на багато менші, якби не була така діяльність попереднього керівництва, починаючи з 2011, а особливо за 2013 рік. На що вони тільки ті кошти не витрачали. І автомобілі були в оренді у підприємства і обслуговування. Бензин тисячами літрів списувався і ніхто не хоче розбиратися… Була відкрита кримінальна справа, вона знаходиться на розгляді вже другий рік і все спускається на тормоза», – мовила вона.

Всю цю інформацію, як стверджує Неоніла Слюсар надавали депутатам і вимагали створити відповідну комісію для того, щоб вона перевірила правомірність дій екс-керівників. Обранці громади голосували тричі і кожного разу не вистачало кілька голосів для позитивного результату.

«Тобто міська влада і навіть депутати наші не зацікавлені. Інтереси керівництва лобіюються», – наголосила представник колективу ДКП «Луцьктепло». Також вона зазначила, що зверталася до міської влади з проханням відновити гаряче водопостачання, адже проблема у тому, що у підприємство взагалі не має ніяких фінансових вливань і це призводить до нових боргів.

«Остання статистика, коли припиняли подачу гарячої води становила 51 мільйон, можу помилятися, але те що я в інтернеті читала звітність, уже 58 мільйонів. Бо деякі котельні, які працюють на лікарні, а це ж і газ і електроенергія, воно не покриває. Тобто, оборотних коштів немає, бо платежі не проходять», – каже жінка.

За словами голови профкому, люди вже просять виводити їх на акції протесту.