У Луцьку голову скандальної кредитної спілки засудили до 5 років

Голова кредитної спілки «Кредит плюс» Олена Вавілова, яку судили за шахрайство, фінансові оборудки та проведення коштів «поза касою», найближчі п’ять років проведе за ґратами.

Так вирішив Луцький міськрайонний суд, ‒ пише Під прицілом.

Скандальна кредитна спілка «Кредит плюс» була заснована ще 10 років тому і спочатку мала статус громадської організації, а в 2004 році стала кредитною спілкою ‒ у формі приватної власності та з ліцензією на проведення фінансових операцій.

Через три роки КС «Кредит плюс» позбавили ліцензії, однак діяльність свою вона не припинила.

Разом з тим усі члени кредитної спілки, чи то вкладники, чи то позичальники, повинні були сплачувати членські внески на кшталт «вступних» або «пайових».

Невідомо, скільки часу спілка існувала б і далі, якби одна з вкладниць КС «Кредит плюс» не звернулася до правоохоронних органів із заявою. Жінка довгий час намагалася забрати зі спілки свій депозит, однак щоразу замість грошей чула лише відмовки. Вкладниця запідозрила щось неладне і звернулася до правоохоронних органів з проханням перевірити діяльність кредитної спілки. Через кілька місяців в міліцію з подібними заявами звернулося ще кілька людей.

Тоді прокуратура міста провела перевірку діяльності організації та відкрила кримінальне провадження проти голови КС «Кредит плюс» Олени Вавілової за фактом шахрайства.

Під час слідства правоохоронці встановили, що жінка заволоділа вкладами лучан на суму 778 427 гривень. Невдовзі провадження скерували на розгляд до Луцького міськрайонного суду. Сама ж підсудна Олена Вавілова свою вину як під час слідства, так і у суді не визнавала.

Жінка свідчила про те, що з 2002 по 2010 рік очолювала спілку. Коли ж «Кредит плюс» позбавили ліцензії, то задля того, аби спілка працювала і далі, Олена Вавілова прийняла рішення використовувати пайові внески. Через те, що ліцензію на проведення фінансових операції КС «Кредит плюс» не продовжили, а членські внески закінчилися, спостережна рада спілки вирішила перевести депозитні вклади членів спілки у додаткові пайові внески, аби використовувати їх у діяльності спілки.

При цьому, у значної частини членів спілки були відібрані письмові заяви, у яких вони надали свою згоду на такий перевід коштів. Втім і ті, хто не погодився на таку оборудку. своїх грошей більше не бачили, оскільки адміністрація КС «Кредит плюс» перевела усі депозити на пайові внески.

Крім того, в суді Олена Вавілова заявила, що усіма фінансовими операціями, оформленням відповідних документів та веденням обліку коштів займалася головний бухгалтер спілки, а тому саме вона повинна бути на лаві підсудних.

Втім потерпілі, а їх по справі було аж два десятки, стверджували, що договори з ними укладала саме Вавілова. Саме обвинувачена дуже часто приймала у вкладників кошти. Зауважимо, що більшість потерпілих заявили цивільні позови до підсудної, в яких вимагали повернути їм втрачені кошти та відшкодувати моральну шкоду.

При винесенні вироку колегія суддів Луцького міськрайонного суду вирішила стягнути з Олесі Вавілової заявлену потерпілими матеріальну шкоду в повному обсязі, а моральне відшкодування частково.

Тож, Луцький міськрайонний суд визнав голову кредитної спілки «Кредит плюс» Олену Вавілову винною у шахрайстві та заволодінні грошовими коштами вкладників спілки, засудив її до 5 років позбавлення волі та зобов’язав відшкодувати потерпілим матеріальну шкоду на загальну суму 733 000 гривень, а моральну ‒ 128 500 гривень в сукупності. При цьому запобіжний захід Олені Вавіловій залишили у вигляді особистого зобовʼязання.

Зауважимо, що сторони по справі ще мають можливість оскаржити вирок в апеляційному порядку.