Ківерці: вшанували пам’ять одного з лідерів ОУН

У селі Прилуцьке на Волині урочисто відзначили 100-ту річницю з дня народження Провідника юнацтва Західної України, члена Проводу ОУН Степана Мазурця.

Про це повідомляє прес-служба облосередку «Свободи».

Як заповідав у своїй передсмертній записці Степан Мазурець, розстріляний «енкаведистами» в застінках Луцької тюрми 23 червня 1941 року, вдячні нащадки у 2007 році встановили у його рідному селі пам’ятник. Панахиду біля пам’ятника Герою відслужив спільно з церковним хором священик місцевого храму святого Іонна Хрестителя УПЦ Київського патріархату отець Василь Мураль. До підніжжя пам’ятника лягли вінки і квіти.

Довідково:

Степан Мазурець народився 19 серпня 1915 року в селі Прилуцьке Ківерцівського району Волині. Навчався у місцевій 4-річній школі. Будучи дуже здібним, перечитав майже всі книги, які були на той час у місцевому осередку «Просвіти». Вступив у Луцьку гімназію, де і розпочав діяльність в ОУН.

Вперше був засуджений до ув’язнення у 1936 році, просидів місяць, вдруге отримав 8 років. Організовував у Луцькій в’язниці бунт, за що був переведений в тюрму міста Тарнув (Польща), де відсидів 4 роки. Звільнився на початку 1939 року.

Совєти пропонували йому впливові посади, але він відмовився від цих пропозицій і пішов у підпілля. В січні 1941 року на Святвечір разом із побратимом Іваном Скопюком був схопленний. Після арешту оголосив голодівку і до дня розстрілу нічого не їв, тож «енкаведисти» намагалися годувати штучно.

23 червня 1941 року Провідник юнацтва ОУН уже не мав сил іти на розстріл, тож чекісти поклали його на долівку, розпороли багнетом живіт і кинули на гору розстрілянних трупів. Слова, які Степан Мазурець говорив односельцям, сьогодні викарбувані на його пам’ятнику.