Активісти «попросили» з Луцька російські банки

Представники громадських організацій віднесли звернення до російських банків які діють у Луцьку з вимогою припинити діяльність у місті протягом двох тижнів.

Акцію провели 19 серпня.

Активісти завітали до “Сбербанку Росії”, “Альфабанку” та “VTВ”. Якщо до звернення не дослухаються, то активісти обіцяють усіма правовими способами перешкоджати їхній діяльності. Окрім звернення активісти наклеїли на вікна представництв наліпки з гаслами не тримати грошей у банку окупанта.

Основною метою сьогоднішньої акції є попередити російські банки, які працюють на території Луцька про те, що ми не збираємося терпіти їхню присутність у той час, коли наші хлопці гинуть на Сході країни”, – зазначив голова ГО “Бойкот” Михайло Бабенчук. До акції долучилися активісти Спілки власників зброї Волині, “Чорного тюльпана”, “Самооборони”, “Автомайдану України” тощо.

Автомайданівець Дмитро Василенко розповів, що ідею “підгледіли” у львівських активістів, які провели учора аналогічну акцію. Василенко наголосив, що неприпустимо, щоб у патріотичному Луцьку продовжували діяти банки, які “фінансують” війну на Сході України, тому буквально сьогодні виготовили наліпки та повідомили активістів.

Отож, працівники відділення “Сбербанку” замкнулися у відділенні, тому активісти наклеїли наліпки та звернення на скло. Невдовзі на місце приїхали представники Державної служби охорони, проте відділення так і не відкрили.

Активісти зателефонували на гарячу лінію, на якій повідомили, що відділення закрите через технічні причини. Проте згодом відділення вже було відкрите, а наліпки зняли. Активісти увійшли та для певності передали ще одне звернення директору відділення. Той від коментарів утримався та порадив звертатися за ними  у прес-службу банку.

У “Альфабанку” керівництва не виявилося, проте працівники прийняли звернення активістів та пообіцяли передати його керівництву, проте теж викликали охорону. У відділенні “VTB” у активістів теж прийняли заяву та пообіцяли передати її керівництву, а згодом представити відповідь. Проте водночас директор попросив “не приймати радикальних дій”, щоб не доставляти дискомфорту лучанам та не пошкоджувати фасад будівлі, яка є історичною пам’яткою.

Активісти зазначили, що у випадку неприпинення роботи банку будуть “боротися” виключно законними способами – організують пікети та розгорнуть інформаційну кампанію, щоб достукатися до свідомості лучан.