«Варта порядку» позбулася винуватця аварії, по Рицку – чекають

У громадському формуванні «Варта порядку» оголосили офіційну перереєстрацію. До 1 жовтня учасники формування вже матимуть посвідчення нового зразка.

До слова, зі складу організації виключили вже більше тисячі членів, зокрема й чоловіка, який спричинив ДТП у Луцьку в стані алкогольного сп’яніння. Особистої відповідальності, переконує керівництво Варти, не зможе уникнути жоден член ГФ, – пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Так, днями на сторінках волинських ЗМІ з’явилася інформація про два інциденти, учасниками яких стали члени формування «Варта порядку»: учасник АТО Ігор Рицко та Леонід Сінчук.

Зокрема, Ігор Рицко став учасником бійки в ніч з 15 на 16 серпня. А Леонід Сінчук 16 серпня скоїв аварію в стані алкогольного сп’яніння і, замість того, аби пред’явити посвідчення водія, начебто, почав «світити» посвідченням учасника «Варти порядку».

Голова правління громадського формування «Варта порядку» Олександр Тиводар пояснив, що Ігор Рицко, хоч і являється учасником формування, насамперед є мобілізованим військовослужбовцем, якого повторно призвали до лав ЗСУ, наразі він на кілька днів прибув у відпустку. До слова, сам Ігор Рицко отримав під час цього інциденту тілесні ушкодження і власноруч написав заяву до правоохоронних органів про побиття. І кримінальне провадження, про яке повідомляють волинські ЗМІ, відкрите щодо, власне, побиття самого Рицка.

А ось вчинок Леоніда Сінчука, який намагався викрутитися з неприємної ситуації, користуючись своєю участю у формуванні, заслуговує на відповідне покарання.

«Така поведінка недопустима для члена формування. Правову оцінку всім цим діям дадуть правоохоронці – ми не втручаємося в їхню роботу, і ніхто не збирається покривати порушників. Але зауважу: це поодинокі випадки, вони можуть трапитися з-поміж членів будь-якої організації. І не хотілося б, щоб вони лягли плямою на репутацію всього формування. Ми розуміємо власну відповідальність перед громадою. Тому я офіційно прошу вибачення перед лучанами за такі дії підлеглих», – наголосив Олександр Тиводар.

Відтак, 17 серпня відбулося засідання членів правління формування. Зрештою опісля обговорення зійшлися на тому, що ситуацію щодо Ігоря Рицка довивчать у ключі роботи правоохоронних органів, а от Леоніда Сінчука виключать з лав «Варти порядку».

Окрім того, з метою очищення і в організації оголосили повну перереєстрацію. До 1 жовтня всі члени формування мають з’явитися для здійснення цієї процедури. Документи, необхідні для перереєстрації, – наявне посвідчення члена організації, заповнена обліково-реєстраційна картка з фото та копія медичної довідки.

Ті, хто не з’явиться на процедуру, або ж не виконає вимоги статуту і не братиме участі у роботі організації, – будуть виключені, – наголошує Олександр Тиводар.