Польський депутат на кордоні поставив білборд із нагадуванням про Волинську трагедію

Одразу за прикордонним пунктом контролю «Гребенне-Рава-Руська» знаходиться білборд із написом польською та українською мовами: «Волинь 1943. Не про помсту, лиш про пам’ять волають…»

Його встановив за власні кошти польський депутат Марек Познанський, ‒ пише Польське радіо.

«Я не хочу кривдити почуттів українців. Але ми мусимо голосно говорити про спільну історію, аби такого більше ніколи не повторилося», ‒ говорить він.

Як каже депутат, рекламний щит має нагадувати про поляків, вбитих в 1939-1947 роках на Волині вояками ОУН-УПА.

«Йдеться про те, аби поглибити свідомість наших друзів українців, а також поляків, які дуже мало знають про Волинську трагедію. Ця тема часто замовчується за нашим східним кордоном», ‒ каже Марек Познанський. Як твердить польський політик, його родину ця трагедія також спіткала.

Після встановлення цього білборду будуть реалізовані й інші акції. На прикордонних пунктах пропуску у Гребенному, Зосині та у Дорогуську у Люблінському повіті будуть поширюватися листівки українською мовою, які мали б допомогти наблизити історію.

Як говорить поляк, перша реакція на його ініціативу є радше позитивною.

«Здебільшого це цікавість. Я наголошую, що не хочу кривдити почуттів українців. Але ми повинні голосно говорити про спільну історію, аби такого більше ніколи не повторилося», ‒ стверджує депутат. І додає: «У Польщі зводяться незаконні пам’ятники, які будують українські націоналісти. Після цього їх знищують поляки. До цього часу представники влади обох країн не вирішили цієї болісної проблеми. На наступному засіданні Сейму я пропонуватиму створення міжпарламентської групи, яка займатиметься питанням діалогу між двома народами», ‒ зазначив Познанський.

1abf590b-d597-4e87-b575-dfe57782637a

Марек Познанський