Ліс сьогодні став грошовою одиницею, ‒ головний лісник у Луцьку

Питання керівництва лісовою галуззю в Україні та на Волині заполітизовані, бо сьогодні ліс перетворився із «легенів планети» на «грошову одиницю» та спосіб швидкого збагачення, ‒ вважає керівник Держлісагентства Олександр Ковальчук.

Про це він заявив під час спільного засідання волинських лісників та активістів у приміщенні обласного управління у вівторок, 18 серпня.

За його словами, на Волині, як і в інших областях, всі кадрові призначення будуть відбуватися за відкритим конкурсом за участі громадськості. Так, на Волині із 27 лісогосподарських підприємств 7 не мають директорів. Також немає керівника управління. Обов’язки виконує Олександр Кватирко.

Ковальчук вважає, що ситуація досить складна. Зокрема дуже багато проблем у Звірівському мисливському господарстві, яке залишилося без директора після відставки Яреми Байди.

Олександр Ковальчук відзначив, що громадськість має запропонувати свою кандидатуру, а не тільки критикувати всіх претендентів на посаду головного лісника області. «Колісник ‒ корупціонер, його діти ‒ корупціонери. То запропонуйте когось іншого. Не кажіть, що «ми тільки придивляємося», ‒ обурився він.

ЧИТАТИ ПРО ЗАСІДАННЯ

Ковальчук пояснив, що нині виконувачами обов’язків призначають «старих» кадрів, які принаймні знають специфіку роботи, а потім призначають відкритий конкурс, де оберуть керівника.

Конкурс буде всеукраїнським, тобто керувати волинським обласним управління може, наприклад, людина з Донецька чи Одеси. Натомість поки виконувати обов’язки залишають Олександра Кватирка «під пильним оком громадськості».

Кватирко відзначив, що проти нього були кримінальні провадження та суди. І він готовий відповідати за це. Посадовець пояснив, що не збирається виправдовуватися, адже він ‒ тільки виконувач обов’язків, проте незабаром відбудеться відкритий конкурс, де виберуть достойного кандидата на посаду керівника управління.