Ковель: депутата міськради засудили за корупцію

На лаві підсудних опинилася депутат Ковельської міської ради Валентина Дубій з фракції ВО «Батьківщина».

Народну обраницю засудили за корупцію, ‒ пише Kowel.com.ua.

Рішенням Ковельської міської ради від 26 травня 2015 року чоловікові народної обраниці Володимиру Дубію було надано дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення в оренду на 5 років по вулиці Братуня земельної ділянки, площею 1200 квадратних метрів, для ведення городництва за рахунок земель міськради, не наданих у власність чи користування.

Валентина Дубій же на пленарному засіданні 26 травня була обрана секретарем 72-ї сесії, і «засідала» у президії разом із мером міста Олегом Кіндером та секретарем міськради Михайлом Гетьманом.

Земельна оборудка відразу ж потрапила в поле зору правоохоронних органів. Відповідно до пункту 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в цьому випадку депутат Валентина Дубій є суб’єктом, відповідальним за корупційні правопорушення, оскільки вона, взявши участь в роботі 72-ї сесії, не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів і проголосувала за прийняття рішення, яким її чоловікові надано дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду.

В судовому засіданні Дубій «провину визнала частково і пояснила, що того дня через незадовільний стан здоров’я неуважно поставилась до виконання своїх обов’язків та не ознайомилась із текстом рішення, яке пропонувалось на голосування, тому не звернула увагу на те, що вирішується питання, яке стосується її чоловіка. Яким чином вона голосувала за дане рішення пригадати не може», – говориться в постанові суду.

До складу лічильної комісії сесії входили Володимир Велимчаниця («Сильна Україна»), заступник мера Ігор Прокопів та колишній голова фракції ВО «Батьківщина» Микола Гнатюк. Як засвідчив один з них в суді, Валентина Дубій була серед тих, хто голосував за прийняття рішення.

Суддя Ковельського міськрайонного суду Тетяна Денисюк визнала Валентину Дубій винною у вчиненні правопорушень, передбачених частинами 1 та 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та оштрафувала на 3 тисячі 400 гривень.