Мобілізація: до виконання плану ще «ой як далеко»

Мобілізаційні завдання шостої хвилі мобілізації на Волині виконали на 51%.

Про це під час оперативної наради 17 серпня повідомив виконувач обов’язків волинського обласного військового комісара Роман Кулик.

Він розповів, що протягом останнього тижня мобілізаційні показники значно покращилися. Станом на 10 серпня мобілізацію було виконано на 39%, а сьогодні ‒ на 55%. Водночас Кулик повідомив, що виконати мобілізаційні завдання в повному обсязі скоріше за все не вдасться.

Покращити мобілізаційні показники вдалося завдяки чіткій і злагодженій роботі комісаріатів, ‒ стверджує він. Найкраще(на понад 70%) із завданням впоралися Горохівсько-Локачинський, Нововолинський та Маневицько-Любешівський об’єднанні військові комісаріати.

На 56% виконали план у Володимир-Волинському комісаріаті та на 59% ‒ у Рожищенському. Покращився стан справ і в Луцькому військовому комісаріаті.

Водночас дуже низькі показники у Любомльському, Камінь-Каширському та Старовижівському районах. Роман Кулик також повідомив, що до військових комісаріатів з’явився 61 доброволець, що становить 9%.

Щодо доставки техніки, то мобілізаційне завдання виконане – вже доставлено 5 одиниць, ще 3 одиниці доставлять сьогодні. Також відремонтовано та доставлено 11 одиниць техніки у 14-у окрему механізовану бригаду.

Не надто високі результати виконання мобілізаційного плану виникли через недостатньо якісну роботу з оповіщення у деяких районах, зокрема у Ратнівському, Старовижівському та Камінь-Каширському.

Також розшукано лише 2% тих, хто ухиляється від служби. Роман Кулик додав, що багато посадових осіб не сприяли виконанню мобілізації, через це 33 особи притягнуто до адміністративної відповідальності.

Також під час шостої черги мобілізації зросла кількість людей, які відмовляються отримувати повістки або ж не з’являються на медичні огляди. Таких осіб теж притягають до відповідальності ‒ до адміністративної 229 осіб, 43 матеріали передано для відкриття кримінальних проваджень.

Зараз суди розглядають 4 такі справи.