Луцькі політпідсумки: 10-16 серпня

Про політпідсумки. У цих публікаціях ми збиратимемо найцікавіші політичні події тижня та аналізуватимемо їх, додаючи інсайдерську інформацію, щоб вималювати цілісну картину події. На жаль, ми, як і більшість лучан, можемо не знати істинної природи того чи іншого явища, але принаймні спробуємо пояснити людям, що відбувається на владному олімпі.

******

Спека продовжує сповільнювати темп життя людей, зокрема й політиків. Та ще й багато хто, приміром, головний радикал країни Олег Ляшко, відпочиває, набираючись сил перед виборами до місцевих рад. Попри це в сьогоднішніх політпідсумках йтиметься про боротьбу за крісло головного лісника області, підставу мера, представлення “фронтовиків”.

******

Таємні кадрові ігри щодо посади начальника обласного управління лісомисливського господарства частково перейшли в публічну фазу. Відомо, що в це крісло хочуть посадити екс-керівника цуманських лісників Олександра Кватирка. Людини з минулим, з епохи Колісника. Представники громадських організацій влаштували хвилинку критики Кватирку, коли того представляли як виконувача обов’язків начальника управління. Сьогодні вони планують поїздку в Київ, де хочуть говорити про призначення з урядовцями.

Водночас, й самі активісти розділилися. Позаминулого тижня при управлінні створили громадську раду, яку очолив головний “правосєк” Волині Сергій Дружинович. Інші активісти, які зараз бунтують проти Кватирка, заявляють, що рада – нелегітимна.

Що тут сказати? Кадри часів Януковича з влади треба виганяти і це правильно, але поки активісти борються між собою і з київською владою старі “лісові” схеми й далі працюють, бо руйнувати їх нема кому. Та й не віриться, що учасники сьогоднішньої боротьби в цьому будуть зацікавлені в разі перемоги.

******

Топ-подією минулого тижня стала смерть народного депутата і бізнесмена Ігоря Єремеєва. Його поховали в рідному селі.

А в місцевому політикумі та бізнесі чекають змін, які багато в чому залежать від того, хто стане новим двигуном у групі Єремеєва.

Наразі очевидно, що навряд команда Ігоря Мироновича спробує якось суттєвіше впливати на вибори в Луцьку, крім підтримки чинного мера Микола Романюка. Але за депутатське крісло від “маневицького” округу повинна поборотися. Тим більше в групі “Воля народу”, яку зібрав і вів Єремеєв не вистачає одного штика. Для існування групи в ній має бути 19 нардепів. Сьогодні – 18.

Два головні його бізнес-активи в регіоні – нафта і молоко. І якщо молоком й далі в теорії має керувати Степан Івахів, то доля “нафти” під знаком питання. Крім того що невідомо хто очолить цю гілку групи, в гру обов’язково втрутиться Ігор Коломойський, який давно тягне руки до бізнесу Єремеєва і тільки вмілі дії останнього не дозволили першому загребти все.

******

13 серпня в скандал потрапив мер Рожища В’ячеслав Поліщук. В його кабінеті провели обшук міліціонери, підозрюючи посадовця в хабарі обсягом 5 тисяч гривень. І все б було зрозумілим, якби не один фігурант справи, через якого це й все почалося. Це чоловік, якого звати Артем Орлов. Він каже, що мер вимагав у нього хабаря. Сам посадовець стверджує, що його підставили: Орлов нібито перерахував гроші в мерію, а тоді прийшов й заявив, що їх у нього вимагали.

У Луцьку за останні роки в Орлова виробився імідж учасника “муток” і повірити в те, що й в цьому випадку не йдеться про “мутку” – важко.

******

А ще “народнофротновики” влаштували швидше піар-акцію своїх активістів. 14 серпня під час прес-конференції народний депутата Ігор Гузь розповів: кого партія висуватиме на виборах мерів великих міст Волині. Якихось сюрпризів не було, окрім одного факту: по Володимиру кандидата “фронтовики” ще не визначили. Чи то з Саганюком про щось домовляються, чи то не мають в своїх лавах гідної кандидатури.

******

ЧТИВО ТИЖНЯ

З опублікованих минулого тижня найцікавіша стаття з поїздки Антона Бугайчука в багаті бурштином регіони Полісся в компанії з в.о. міністра екології. Антон ділиться враженням та намагається розібратися: бурштин – багатство чи біда Полісся.

ЧИТАТИ СТАТТЮ “БУРШТИН – БАГАТСТВО ЧИ БІДА ПОЛІССЯ”

ВИДИВО ТИЖНЯ

Черговий випуск “Дорогих депутатів. Волинь”. Не пошкодуйте свого часу. Там багато цікавого.

http://ar.volyn.ua/20150811-burshtyn-bahatstvo-chy-bida-polissya/

 

Текст: Анатолій КОТЛЮК