На Ковельщині діє нелегальний санаторій?

У Ковелі виявили плутанину: у санаторію «Турія» – дві назви.

Про це інформує Кowel.com.ua.

На останній сесії Волинської обласної ради трапився конфуз: депутати не підтримали ініціативу свого колеги Віктора Козака, обраного від Ковельщини, який звернувся із запитом до начальника УСБУ щодо діяльності Волинського обласного санаторію матері і дитини «Турія».

Як повідомляє Інформаційне агентство «Волинські новини», Віктор Теодосійович закликав промоніторити офіційний веб-сайт санаторію-профілакторію «Турія», звернувши увагу на відгуки. Якщо ці відгуки відповідають дійсності, на думку депутата, потрібно приймати рішення щодо господарської діяльності підприємства. Оскільки депутати не підтримали запит, його оформили, як депутатське запитання.

Насправді ж «санаторію-профілакторію «Турія», як такого, офіційно не існує. У Ковельському районі зареєстровано Волинський обласний санаторій матері і дитини «Турія».

В ЄДРПОУ місцезнаходження юридичної особи цього комунального санаторію: 45060, Волинська область, Ковельський район, село Зелена. Однак, офіційна «прописка» не відповідає його фактичному розташуванню в адміністративних межах міста Ковеля. Підтвердженням є зареєстрована в Державному земельному кадастрі України ділянка (№ 0710400000:15:008:0189, КОАТУУ: 0710400000, зона: 15, квартал: 008).

В дійсності, на цій земельній ділянці уже багато років розташований Волинський обласний санаторій матері і дитини «Турія» – «об’єкт високого ступеня прийнятного ризику» вже з іншою, реальною адресою: вулиця Володимирська, 137.

І саме ця міська адреса фігурує в офіційних документах Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Статтею 93 Цивільного кодексу передбачено, що «місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку».

Пригадується, як 5 березня 2015 року, Віктор Козак та голова Ковельської районної ради Ігор Верчук взяли участь у виїзному Дні депутата, який проводив голова Волинської обласної ради Валентин Вітер.

Народні обранці того дня побували у Волинському обласному санаторії матері і дитини «Турія», де ознайомилися з напрямками та широким діапазоном лікувальних можливостей підприємства, яке розраховане на 300 ліжко-місць.

Так, згідно статті 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців», «відокремлений підрозділ юридичної особи – це філія, інший підрозділ юридичної особи, що знаходиться поза її місцезнаходженням та виробляє продукцію, виконує роботи або операції, надає послуги від імені юридичної  особи…».

Відповідно таке комунальне підприємство, місцезнаходження ведення підприємницької діяльності якого не відповідає зареєстрованому, є так би мовити «фантомним».

А розбіжність фактичного перебування підприємства за адресою, зазначеною у реєстраційних документах, може призвести також до фінансових проблем не лише самої фірми, а й її контрагентів. Внаслідок цього, юридична особа втрачає можливість законно здійснювати підприємницьку діяльність.

Верховний Суд України щодо подібних випадків категоричний: відсутність юридичної особи за місцезнаходженням є підставою для внесення таких відомостей до Реєстру та постановлення судового рішення про припинення юридичної особи.