За 10 днів Центрвиборчком назве дату виборів на окрузі Єрмеєва

Дату проміжних виборів у Верховну Раду України по мажоритарному округу №23 у Волинській області Центральна виборча комісія назве за 10 днів.

У ЦВК припускають, що вибори у раду можуть відбутися разом із місцевими, ‒ пише видання Апостроф.

«Рада не приймає рішення про дострокове припинення повноважень депутата у звʼязку зі смертю. Подивіться статтю 81 Конституції. Повноваження Єремеєва як депутата вже достроково припинені в силу факту його смерті і ніякого рішення вже не треба. ЦВК призначає проміжні вибори не протягом місяця, а протягом 10 днів. Висновок: проміжні вибори депутата можуть відбутися одночасно з місцевими виборами 25 жовтня. Це дуже реально», ‒ зазначив співрозмовник видання з ЦВК.

Раніше член ЦВК Олександр Шелестов повідомляв, що Центрвиборчкому для винесення рішення необхідна постанова Ради про припинення депутатських повноважень Єремеєвим. При цьому Шелестов скептично оцінив шанси швидкого ухвалення такого документа і проведення голосування в окрузі одночасно з місцевими виборами 25 жовтня.

«Пам’ятаючи про тривалу історію з депутатським мандатом Романа Насирова (депутат від «Блоку Петра Порошенка», який очолив Держфіскальну службу, ‒ ред.), ризикну припустити, що питання Єремеєва також може «зависнути». Крім того, незрозуміло, наскільки швидко в парламент доправлять з-за кордону свідоцтво про смерть Ігоря Мироновича», ‒ прогнозував тоді Шелестов.

За його словами, Центрвиборчком має місяць на розгляд питання про призначення нових виборів, при тому що на проведення виборчої кампанії в мажоритарному окрузі ‒ два місяці. «Я думаю, що ми не встигнемо все організувати, щоб провести ці вибори в один день із місцевими», ‒ сказав член ЦВК.

Нагадаємо, Ігор Єремеєв помер в лікарні, так і не вийшовши з коми після падіння з коня.