Автомобіль для прокуратури Волині: віддали, бо не мали грошей на утримання

Керівник волинського обласного управління Всеукраїнської спеціальної колегії з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю Олександр Сюйва розповів про діяльність їх організації та те, чому вирішили передати прокуратурі області автомобіль Toyota land cruiser 200.

За словами Сюйви, їх антикорупційна організація діє із 2007 року. До неї входять колишні працівники силових структур, зокрема СБУ, прокуратури, міліції, а також представники малого і середнього бізнесу, які фінансують організацію. Сам Сюйва пропрацював у СБУ.

Основні завдання, які ставить перед собою колегія: співпраця із правоохоронним органами, моніторингу діяльності правоохоронців, зокрема щодо боротьби із корупцією, надання первинних юридичних консультацій і допомоги громадянам, які зіткнулися із корупцією у органах влади тощо. Про них можна дізнатися на сайті організації.

На Волині вони працювали із представниками «усіх влад» із 2007 року, проте, за словами Олександра Сюйви, ніколи не були «прислужниками» якоїсь силової структури. Так, у 2013 році управління колегії долучилося до підготовки обласної програми боротьби із корупцією, а також готували інформаційні матеріали для громадян – куди звертатися, якщо виявили корупцію у владі.

Нині колегія активно просуває ідею надання додаткових повноважень антикорупційним громадським організація, щоб вони могли ефективніше моніторити та контролювати роботу органів влади, бо повноважень звичайної громадської організації не завжди вистачає.

На Волині управління колегії займалося розслідуваннями багатьох справ щодо діяльності прокурорів, депутатів різних рад, інших посадовців. Але назвати конкретні прізвища Олександр Сюйва не завжди може, оскільки головне їх завдання – покарати злочинців, а не вивести справу на розсуд громадськості. Тому і про багато досягнень обласного осередку волиняни поки не знають.

Ще Олександр Сюйва прокоментував факт передачі прокуратурі Волинської області автомобіля Toyota land cruiser 200, який вже викликав значний резонанс. Нагадаємо, про це повідомили у прокуратурі активісту Сергію Рижкову.

11223719_406411562884021_7543662652767575488_o

Автомобіль зареєстрували за ними 16 липня 2013 року. Як пояснив Олександр Сюйва, у 2013 році колишній керівник волинського управління колегії (ім’я він просить не вказувати) переселився за кордон та пожертвував автомобіль організації. Тоді згідно із документами він коштував 579 тисяч гривень.

Проте у колегії не мали коштів, щоб заправляти та ремонтувати таку машину, адже вона «з’їдає» багато палива. Тому вирішили передати її у безкоштовне користування прокуратурі області для покращення роботи.

Однак бюджетна організація не може за власний кошт заправляти та ремонтувати автомобіль, якщо він не у переліку основних засобів, тому 16 липня 2013 року машину і зареєстрували за ними, – пояснює Сюйва.

Проте у зв’язку із резонансом цієї справи волинське управління колегії, можливо, буде добиватися повернення транспорту.

K1600_DSC_0904