Хто залишився без домівок, повернуться додому, ‒ бійці «Світязя»

Майже два місяці у Сєвєродонецьку, що на Луганщині, дислокується легендарний волинський батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Світязь».

Бійці батальйону надають допомогу луганськім правоохоронцям в забезпеченні безпеки громадян. Але основне завдання бійців ‒ не допустити проникнення на територію Луганської області, яка підконтрольна українській владі, розвідувально-диверсійних груп терористів, ‒ йдеться в повідомленні СЗГ УМВС Луганщини.

«Це перше відрядження батальйону «Світязь» до Луганської області, – розповідає заступник командира батальйону з позивним «Горинич». ‒ Ми зробимо все, що від нас залежить, щоб мирні мешканці Сєвєродонецька почували себе у безпеці».

Ясинувата, Іловайський котел, Дебальцевський плацдарм, Вуглегірськ, – бойовий шлях бійців батальйону.

«Я досі живу з цим болем у серці, ‒ говорить «Горинич». – Я пам’ятаю кожного свого побратима, який віддав своє життя за рідну Батьківщину. І тому, усі мої бійці, і я – ми віримо в те, що Україні бути!»

Практично всі бійці підрозділу ‒ уродженці Волинської області. Більша частина з них представники цивільних професій ‒ від директора шахти до вчителя. Та й вік коливається від 19 до 50 років. Де б вони не були, вони із собою мають три прапори – державний, прапор Волинської області та прапор з шевроном батальйону «Світязь».

Наймолодшому бійцю з позивним «Кубик» виповнилось 19 років. Вже третій свій день народження хлопець відзначає не вдома. Два рази – на службі у лавах Збройних сил України, третій – на службі у зоні АТО.

«Кубик» продемонстрував нам, як він із зав’язаними очима розбирає і збирає автомат. Показали хлопці і деякі вправи з рукопашного бою, з відпрацювання зі зброєю групами. Розповіли й про свого чотирилапого друга. Під час переміщення по території Красного Лиману, до їхнього підрозділу прибилося щеня. Хлопці назвали його «Сержант» і тепер він усюди з ними.

Блокпост «Світязя» ‒ за трошки більше кілометра від окупованої бойовиками території. Хлопці показують спорудження, де вони знаходяться під час обстрілів з боку бойовиків, та так званий «побут» на блокпосту.

«Горинич» та його побратими запевняють, що війна скінчиться і всі, хто залишився без домівок, повернуться додому.