Апеляційний суд не задовольнив позов Осіпова проти Романюка

Львівський окружний адміністративний суд скасував рішення суду першої інстанції та не задовольнив позов депутата Андрія Осіпова проти міського голови Миколи Романюка.

Про таке рішення Андрій Осіпов повідомив у четерв, 13 серпня.

Нагадаємо, раніше Луцький міськрайонний суд частково задовольнив позов депутата.

Подаємо допис Осіпова у Facebook:

“Апеляція скасувала рішення суду першої інстанції і відмовила в задоволенні позову повністю. При цьому таке рішення є “вкрай особливим”, адже апеляційний суд вийшов за межі апеляційного перегляду.

Повного тексту постанови ще не маю, проголосили скорочений варіант. Але з поведінки суддів та запитань до учасників розгляду можна із 100% вірогідністю спрогнозувати:

– на думку колегії апеляційного суду (головуючий-суддя Нос, судді Яворський, Сеник) жоден мешканець міста не має права оскаржувати дії чи бездіяльність мера та інших службовців ради, якщо тільки не доведе що має місце пряме порушення конкретних прав цього мешканця.

– депутат не можуть бути позивачами, їх завдання направляти запити і звернення та вимагати в інших органів припинити порушення закону.

Додайте до цього нову редакцію Закону України “Про прокуратуру” щодо скасування загального нагляду і стане очевидним, що прокурор не має прав на перевірку законності ради та її службовців окрім кримінально-караних діянь і адміпроступків.

Тому може вийти, що перевіряти і припиняти незаконні дії нікому.

Отже. Безкарність, ласкаво просимо!

Сьогоднішнє рішення апеляційного суду – це серйозна небезпека інтересам територіальних громад та обмеження прав громадян, обмеження доступу до правосуддя. Не можна допустити щоб така практика укорінювалась і ставала повсюдною.

Громадяни мають право на правопорядок і законність діяльності влади. Тому кожному гарантоване безумовне право на оскарження дій, бездіяльності та рішень органів влади та їх службових осіб (ст. 55 Конституції України).

Шкода, що подібні рішення судів нівелюють конституційні положення про те, що Україна є правовою державою. Нажаль цей вислів Основного закону поки що є лише декларацією і наміром; прикро, що це часто є порожнім і беззмістовним наміром”.

Нагадаємо, суд першої інстанції вирішив покарати за безоплатну позичку автомобіля для Миколи Романюка лише відділ з питань запобігання та виявлення корупції, зв’язків з правоохоронними органами Луцької міської ради, а всі інші позовні вимоги депутата Андрія Осіпова до Миколи Романюка та виконкому міськради відхилити.

Таке рішення суддя Луцького міськрайонного суду Олександр Гринь прийняв у п’ятницю, 29 травня.